25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Fed’den Çok Ciddi Uyarı Geldi! Ethereum Bitcoin’i Geride mi Bırakacak?

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Bitcoin ve altcoin fiyatları geçtiğimiz ay boyunca çok ani kayıplar yaşamıştı. Bazı insanlar ABD’nin 2022 yılında kripto paraları benimseyeceğini iddia ederken BTC fiyatı %25 değer kaybetti.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatında yaşanan büyük düşüş ile beraber Ethereum ve diğer kripto paralar da hasar almış ve bir ay içerisinde toplamda 600 milyar dolar kripto para piyasasından bir çırpıda silinip gitmişti.

Binance indirim kodu

Novogratz: “Bu Gidişle Ethereum Bitcoin’i Geride Bırakabilir!”

Şimdi ise Fed’in 2022 yılında agresif bir tutum sergileyeceğini belirtmesinden sonra, milyarder yatırımcı Mike Novogratz, Fed’in enflasyona karşı birtakım önlemler alacağını belli etmesinden sonra Ethereum fiyatının Bitcoin’i geride bırakmasını beklediğini açıkladı: “İnsanlar Ethereum’u bir teknoloji yatırımı olarak görürken Bitcoin’i ise itibari para birimlerinin alternatifi olarak düşünüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

ABD tüketici fiyat endeksi verisi, yılın başından bu yana fiyatların %6.8 yükseldiğini duyurmuş ve böylelikle ABD’de yıllık enflasyon son 40 yılın en yüksek seviyesine tırmanmıştı.

Bu denli yükselen bir enflasyon, Fed’in tarihi milyar dolarlık tahvil satın alım desteğini beklenenden daha hızlı bir şekilde düşüreceğine dair spekülasyonlara neden oldu ve buna ek olarak gelecek yıl bir dizi faiz artırımı beklentisine de yol açtı. Novogratz, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Fed birçok alanda daralmaya gitmeye başladığında Ethereum’un gerçek anlamda Bitcoin’i geride bırakmaya başlaığını hissedeceğiz. Ethereum fiyatını incelediğinizde, Bitcoin ile karşılaştırıldığında, ETH’nin halen boğa lehine bir görünüm verdiğini görüyoruz.

Bitcoin fiyatının performansı, ETH’nin yıl boyunca yaşadığı büyük fiyat rallisi ile birlikte oldukça geri planda kalmıştı. ETH fiyatı geçtiğimiz yılın Aralık ayından bu yana %650 yükselirken aynı oran Bitcoin rallisinde yalnızca %200 seviyesinde kaldı. Bununla birlikte çok sayıda ETH rakibi de, Ethereum Blockchain’indeki kullanıcıları kendilerine çekebilme umutlarıyla fiyatlarında çok daha büyük artışlar gerçekleştirdi.

İlgili Haber:  XRP Fiyatı %17 Arttı; Stellar ise Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Büyük oranda Ethereum Blockchain’i üzerinde çalışan Non-fungible token (NFT) ve merkezsiz finans (DeFi) çılgınlığının, altcoinin bu yıl gerçekleştirdiği olağanüstü performansın ana tetikleyicisi olduğu düşünülüyor. Bununla birlikte Novogratz, dördüncü çeyrekte kripto para piyasalarının “canavar gibi” olmasını bekliyor.

Buna ek olarak Novogratz, Bitcoin, ETH ve genel kripto para piyasası ile ilgili boğa lehine görüşlere sahip olmaya devam ediyor. Novogratz kurumsal yatırımcılardan gelen yeni taleplere ve Ortadoğu gibi bölgelerden yaşanan ilginin de bu durumu desteklediğini savunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
En Çok Okunanlar
Send this to a friend