1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Fed Yöneticisinden Bitcoin’e Destek Açıklaması

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Fed eski yöneticisi Warsh, “Para politikasındaki büyük değişim göz önüne alındığında, Bitcoin bir portföyün parçası olarak mantıklı.” dedi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Fed eski yöneticisi Kevin Warsh, CNBC’den Andrew Ross Sorkin’e Bitcoin ile ilgili açıklamalarda bulundu.
  • Warsh, son fiyat artışını ABD Dolarının göreli zayıflığına bağladı.
  • “40 yaşın altındaysanız, Bitcoin sizin yeni altınınızdır.” dedi.

Federal Rezerv eski yöneticisi bir zamanlar Bitcoin’e karşı hayli şüpheciydi. Ancak Warsh, kripto varlığı konusundaki fikrini değiştirmiş görünüyor. Bitcoin’in son dalgalanmasının ve düzenleyici taraftaki değişen tutumların ardından, varlığın artık bir portföyde “mantıklı” bir parça olduğunu söyledi.

Binance indirim kodu

“Bitcoin Bir Portföyün Parçası Olarak Mantıklı”

Warsh, “Paul Volcker’dan bu yana para politikasında en temel değişikliğe sahip olduğunuz bu ortamda Bitcoin’in bir portföyün parçası olarak mantıklı olduğunu düşünüyorum. Bu, Powell Fed kapsamında doğru veya yanlış olarak gördüğümüz büyük bir değişim.” açıklamasını yaptı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Warsh’ın bahsettiği değişim, kendi para birimleri olan ülkelerin sahip olduklarından çok daha fazlasını harcayabileceklerini öne süren modern para teorisine uygun olarak geliştirilen Fed’in teşvik yaklaşımı olarak değerlendirilebilir.

Geçtiğimiz baharda ortaya çıkan koronavirüs kaynaklı durgunluk dönemi ve ABD Dolarının uzun vadeli değeri için oluşan belirsizlik hissi, kripto piyasalarını canlandırdı.

“Bitcoin Patlamasının En Büyük Nedeni Dolar’ın Zayıflığı”

Warsh ayrıca son Bitcoin patlamasını da “Dolar zayıflığı dönemine” bağladı ve Bitcoin’in başarısının Altını yerinden edebileceğini öne sürdü. “Bitcoin hiç var olmasaydı, Altın şu anda daha da yükseliyor olurdu.” diyen Warhs, “Ama sanırım 40 yaşın altındaysanız, Bitcoin sizin yeni altınınızdır.” diye ekledi.

Warsh, 2018’de Wall Street Journal için yazdığı bir makalede Bitcoin’e bir ödeme şekli olarak şüphe ile yaklaşmıştı. Ancak sonrasında kripto para ile ilgili fikrini büyük ölçüde değiştiren Warsh, hedge fonu ve eski George Soros para yöneticisi Stan Druckenmilller ile Basis adlı bir stablecoin’e yatırım yapmıştı. Fakat coin, üretildiği 2018 yılında kapatıldı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar