27 Mayıs 2022, Cuma
20 C
İstanbul

Fed’in ETF Satın Alma Stratejisi, Bitcoin Yatırımcısı MicroStrategy’e Nasıl Yardımcı Oldu?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Fed, pandemi başından bu yana çeşitli borsa yatırım fonlarını (ETF) satın alma stratejisi izliyor. Bu durum, en büyük Bitcoin yatırımcılarından MicroStrategy’e de katkı sağladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Fed, pandemi başından bu yana çeşitli ETF hisselerini satın alıyor.
  • MicroStrategy’nin en son tahvillerinin bir bölümü de bu kapsamda Fed fonunda bulunuyor.

Birçok Bitcoin savunucusu ABD Federal Rezervini, bir numaralı kripto para düşmanı olarak görüyor olabilir. Ancak Fed’in bilançosu için şirket tahvillerini satın alma konusundaki stratejisi, en büyük BTC yatırımcılarından MicroStrategy’e yardımcı oldu.

Binance indirim kodu

MicroStrategy’nin Bitcoin Yatırımları

Bu hafta, halka açık bulut yazılım firması MicroStrategy, daha fazla Bitcoin satın almak için 500 milyon Dolarlık şirket tahvili satma planlarını açıkladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

MicroStrategy, halihazırda 3.4 milyar Dolar değerinde olan 92.079 BTC’yi hazinesinde bulunduruyor. Kurumsal alıcılara önümüzdeki yedi yıl için yıllık %6,125 getiri sağlayacak olan teminatlı senetlerin satışı, MicroStrategy’nin bugün 13.411 Bitcoin daha satın almasını sağlayabilir.

Fed, MicroStrategy’e Nasıl Katkı Sağladı?

Fed’in tüm bunlardaki rolü ise pandemi başından bu yana uyguladığı bir stratejiye dayanıyor. Fed, Covid – 19 salgınının başından bu yana, ekonomiyi istikrara kavuşturmak amacıyla çeşitli tahvil ETF’lerini satın alıyor. Fed tarafından satın alınan ETF’ler arasında JNK. ETF, Carnival cruise line, Caesar Entertainment, American Airlines ve MicroStrategy gibi şirketler yer alıyor.

Fed fonundaki MicroStrategy tahvillerinin miktarı çok fazla değil. Ancak yine de bu, Fed Başkanı Jerome Powell’ın Bitcoin’i bir ödeme aracından çok “spekülatif bir varlık” olarak tanımlamasına rağmen, teorik olarak MicroStrategy’nin kripto varlıklarını artırmasına yardımcı olduğu anlamına geliyor.

Öte yandan Federal Rezerv’in bilançosu, pandemi başından bu yana yürütülen genişlemeci para politikası nedeniyle Mart 2020’deki 4.2 trilyon Dolar değerinden şu anda yaklaşık 8 trilyon Dolar değerine yükseldi. Bunun yanında Bitcoin’in arzı ise 21 milyon token ile sınırlandırılmıştır; bu da onu, teorik olarak değerini koruyan deflasyonist bir varlık haline getirir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar