26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

Fenerbahçe Taraftar Tokeni, Lansmanın Ardından %433 Oranında Yükseldi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Fenerbahçe’nin yeni taraftar tokeni yoğun talep görüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Fenerbahçe taraftar tokeni FB, lansmanın ardından %433 oranında yükseldi.
  • Kulüp, Pazartesi günü gerçekleşen token ön satışında 51 milyon Dolar gelir elde etti.

Fenerbahçe, Ethereum tabanlı taraftar tokenini piyasaya sürdükten bir saat sonra token %433 oranında yükseldi. Tokeni listeleyen tek merkezi borsa olan Paribu, yüksek işlem trafiği nedeniyle çöktü.

Binance indirim kodu

Fenerbahçe Token Nedir?

Fenerbahçe Token sahipleri, tesislerin isimlendirilmesi gibi küçük kulüp kararlarına yönelik oy hakkına sahip olacak ve maç bileti satışlarına öncelikli erişim sağlayabilecek. FB, bir ERC-20 tokeni olduğundan fiyatı da piyasadaki diğer kripto paralar gibi dalgalı hareket edebilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Fenerbahçe, Pazartesi günü gerçekleştirdiği token ön satışında ise yaklaşık 436 milyon TL (51.05 milyon Dolar) gelir elde etti.

Fenerbahçe Token, dün itibariyle Paribu’da işlem görmeye başladı; ancak yüksek talep, siteyi birkaç kez geçici olarak çökertti. Yatırımcıların Pazartesi günü 30 TL karşılığında satın aldığı kilitli olmayan tokenler, o günden bu yana %433 artışla 160 TL’den (18.70 Dolar) işlem görüyor. Paribu borsası, şimdiye kadar 150 milyon Dolar değerinde FB token ticareti yapıldığını açıkladı.

Fenerbahçe Token Arzında 1907 Vurgusu

Fenerbahçe Token’in arzı, spor kulübünün kuruluş yılı olan 1907’ye atıfta bulunularak 190.700.000 ile sınırlandırıldı. Toplam arzın %61’i hazineye, %14’ü token pazarlamasına ve %10’u da teknoloji geliştirmesi için ayrıldı. Son kalan %15’in ise taraftarlara satılacağı belirtildi. Kulüp, ayrıca büyük galibiyetlerden sonra bazı tokenlerin yakılabileceğini vaat etti.

Paribu’nun token lansmanını yöneten iş geliştirme müdürü Akar Aydemir, taraftar tokenlerine yatırım yapan kullanıcıların sadece favori takımlarına yatırım yapmak yerine birçok kulüpten farklı taraftar tokenlerini satın alma eğiliminde olduğunu belirtti. Aydemir, “Taraftarların rakip takımlarına yatırım yapmasını beklemezsiniz; ancak kullanıcılar, taraftardan çok bir yatırımcı gibi davranıyorlar.” dedi.

İlgili Haber:  İngiltere, Arsenal’in Kripto Para Reklamlarını Yasakladı: $AFC Nedir?

Türk yatırımcılar da yabancı taraftar tokenleri ile yakından ilgileniyor. Aydemir, “Atletico Madrid gibi yabancı taraftar tokenlerinde de yüksek işlem hacmi yaşıyoruz ve bu İspanyol kulübünün Türkiye’de bu kadar çok taraftarı olabileceğini düşünmüyoruz.” dedi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar