8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Fidelity Direktörü Bitcoin Fiyatı İçin Tahminini Açıkladı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Fidelity Küresel/Makro direktörü Jurrien Timmer, Bitcoin fiyatında halihazırda yaşanan rallinin önümüzdeki iki yıl içerisinde rekor seviyelere gelebileceğini düşünüyor.

Binance indirim kodu

Kendi geliştirdiği arz-talep modelini kullanarak yorum yapan Timmer, son rallide momentum yatırımcılarının satın almaya başlamasıyla beraber Bitcoin fiyatının 2023 yılına kadar 100.000 dolara ulaşacağını düşünüyor. Timmer düşüncelerini şöyle aktardı: “Bu ralli çok fazla tantana yaratmadı ve ayrıca ralli momentum avcıları tarafından da sürdürülmüyor. Kısa vadeli ‘turist’ yatırımcılar tarafından tutulan coin miktarı %15’e kadar düştü. Bu durum, bana göre momentum avcılarının sahneye çıkması durumunda halen bir yükseliş için daha yer olduğuna işaret edebilir.”

Binance indirim kodu

Timmer’a göre, birçok fiyat çöküşü, kısa vadeli ‘turist’ yatırımcıların elinde bulunan coin miktarının %30’a yakın olduğu dönemlerde gerçekleşti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda %2’lik yükselişi ile 56.917 dolardan işlem görüyor. Dünyanın en büyük kripto parası Ekim ayında %31 yükseliş göstermiş ve çok sayıda kritik direnç seviyesini aşmıştı.

Timmer, altın ile Bitcoin arasındaki karşılıklı fiyat hareketlerini değerlendirdiğinde BTC’nin son hamlelerinin “aşırı” olmadığını düşünüyor. Ünlü yönetici, Çarşamba günü CNBC ile yaptığı söyleşisinde düşüncelerini şöyle aktardı: “Bu, aslında bakılırsa oldukça sürdürülebilir bir hamle ve bana göre patlamaya hazır bir balon gibi de gözükmüyor.”

“Bitcoin Güçlenirse ABD Doları da Güçlenir”

Birçok insana göre BTC fiyatının 100.000 dolara ulaşması durumunda bu kripto para ABD dolarına karşı iyiden iyiye bir tehlike haline gelebilir ve doların dünyadaki rezerv para birimi olma unvanını da ele geçirebilir. Ancak Jurrien Timmer böyle düşünmüyor: “Bence BTC ne doları ne de doların rezerv para birimi olma statüsünü tehlikeye atıyor. BTC’nin yatırımcıları kendisine çeken asıl olayı, bir tür değer birikimi aracı olmasının yanında ayrıca bir değişim aracı olmasıdır. Bu da şu anda geliştirilme aşamasında bulunan ikinci katman geliştirmelere bağlı gözüküyor.”

İlgili Haber:  Bir Yatırım Uzmanına Göre Bitcoin 5 Yıl İçerisinde 250.000 Dolara Ulaşacak

Hatta Timmer, yaptığı açıklamalarında Bitcoin’in büyümesinin, ABD dolarının küresel çapta kullanılan rezerv para birimi olma özelliğini daha da güçlendireceğine inandığını söyledi. ABD’li yetkililer son zamanlarda yaptıkları açıklamalarda kripto paraların ve özellikle stablecoin’lerin ciddi bir düzenleme gereksinimi duyduklarını belirtmişti. Özellikle Tether’ın (USDT) varlıklarının çoğunluğunu nakit dışı kaynaklara dayandırdığı biliniyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar