30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Filecoin DeFi Bridge, Depolama Pazarına Likidite Sağlayacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

2017’den beri üzerinde çalışılan Filecoin’in iki hafta içinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. İki yeni DeFi aracının, merkezi olmayan depolama ağına destek vermesi amaçlanıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Filecoin DeFi Bridge ve Filecoin Storage Market, Filecoin ana ağının yanında faaliyetlerine başlayacak.
  • Uygulamalar, Filecoin ekosistemine DeFi likiditesi eklemek ve kullanıcılara depolama pazarında gezinmek için basit bir arayüz sağlamak üzere tasarlanmış görünüyor.
  • Filecoin lansmanı, 200 milyon doların üzerinde fon ve yıllarca süren gecikmenin ardından nihayet geldi.

Consensus Codefi, Filecoin DeFi Bridge ve Depolama Pazarı için bugün çeşitli ayrıntılar yayınladı. Bunlar, Filecoin depolama ekosistemine likidite getirmek ve kullanıcılara pazar genelinde tam bir fiyatlandırma görünümü sağlamak için tasarlanmış araçlar olarak dikkat çekiyor. Hizmetlerin, 15 Ekim’de belirlenen Filecoin mainnet sürümüyle birlikte başlatılması planlanıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

DeFi entegrasyonu, gelişmekte olan sektörün kripto alanı için ne kadar önemli hale geldiğini ve DeFi’nin ortaya çıkışından çok daha önce uygulamada olan Filecoin gibi projeleri bile ne denli etkilediğini gösteriyor.

Daha İstikrarlı ve Daha Güvenli Bir Sistem

Filecoin, müşteriler için verileri merkezi olmayan bir sabit disk ve diğer fiziksel depolama ağlarında depolayan bir sistem olarak tanımlanıyor. Müşteriler, kiralamak için uygun fiyatlı ve güvenilir alan ararken, depolama sağlayıcıları rekabetçi bir pazarda kendi fiyatlarını belirliyor. Son yapılan açıklamalar ışığında, finansal teşvik, depolamayı IPFS gibi rakip merkezi olmayan depolama protokollerine kıyasla daha istikrarlı ve güvenli bir hale getirecek.

Ethereum blockchaini üzerine inşa edilen DeFi, kullanıcıların etkinliği koordine eden merkezi bir varlık olmadan, borçlanma varlıkları veya takas tokenleri gibi finansal işlemler yapmasına olanak tanır. Bu noktada akıllı sözleşmeler olarak bilinen çeşitli kodlara güvenilir. Consensys Codefi, kullanıcıların DeFi ekosistemine erişmesine yardımcı olmak için tasarlanmış bir dizi araç ve hizmet sağlar.

İlgili Haber:  Bloomberg Strateji Uzmanı, Bitcoin Fiyatının 20.000 Dolara Yükseleceğini Söyledi

15 Ekim’de Yayınlanacak

Filecoin kullanıcıları, ağda depolama alanı satın almak için protokol tokeni olan FIL’i kullanır. Filecoin DeFi Bridge ise FIL’in, Ren Protokolü tarafından geliştirilen bir token köprüsü kullanarak finansman kredileri ve faiz kazanma gibi DeFi işlemlerini Ethereum blockchainine aktarmasına izin verir. Ayrıca, DeFi uyumluluğunun, Filecoin pazarına çok daha uzun süren likidite getirmesi de bekleniyor.

Codefi, fiyatlandırma ve depolama sağlayıcı bilgilerini okumak için geliştirilmiş basit bir uygulama olan Filecoin Storage Market’i 15 Ekim’de yayınlayacak. Hem Filecoin Storage hem de Filecoin DeFi Bridge, merkezi olmayan ağ hızlandırıcı Codefi Activate aracılığıyla kullanılabilecek.

Filecoin, 2017 yılındaki ICO’da 200 milyon dolardan fazla para toplamış ve depolama ağının başlatılmasını birkaç kez ertelemişti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar