8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.5 C
İstanbul

Filecoin (FIL), Bitcoin Cash (BCH) ve Theta (THETA) Fiyat Analizi – 8 Mayıs

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Filecoin 200-SMA değerinin altında işlem görüyor ve boğa yatırımcıları 165 dolar seviyesindeki direnci aşmak için çaba sarf ediyor. Bitcoin Cash’te bir sonraki yukarı yönlü hareketin öncesinde birkaç tane destek noktası test edilebilir. Son olarak Theta’da ise 12 dolar barajı aşıldı ve sonraki seanslarda meydana gelebilecek keskin yükselişler için alım satım hacimleri incelenmeli.

Binance indirim kodu

Filecoin [FIL]

Binance indirim kodu

Bir süredir derin uykudaymış gibi görünen Filecoin’de 165.3 dolar seviyesi, kazançları sınırlamış gibi görünüyor. Nisan ayının sonlarından bu yana gözlenen alım satım aktivitesi de, Mart ayı ve Nisan ayının başlarında görülen alım satım aktivitesine çok uzakta kaldı. OBV değeri bile son seansların hafif üstünde seyretse de tamamen iyileşmeyi başaramadı. 4 saatlik grafikte, 20-SMA (mavi) değerinin, 200-SMA (yeşil) değerinin altında kalmasıyla beraber oluşan mumlar uzun vadeli hareket ortalamasının altında kaldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

FIL’in geri dönüşünün hızlanması için boğa yatırımcılarının 165 dolar seviyesindeki direnci kırmaları gerekiyor. Bundan sonraki hedefler ise 180 dolar ve 194 dolar olabilir. Bununla birlikte CMF değerinin orta hattın üzerinde kalmasıyla beraber likidite akışı, çıkışını geride bıraktı. Ancak bahsedilen direnç seviyelerinin kırılabilmesi için daha fazla ipucuna ihtiyaç var.

Bitcoin Cash [BCH]

blank

Bitcoin Cash için, fiyatları 1.000 doların üzerine çıktığı andan itibaren daha fazla alım aktivitesi görülmeye başlandı. Bu aşamadan itibaren fiyatlar da giderek yeni yükseklere ulaştı ve hatta bir mum fitili 1600 doların üzerine çıktı. Bu yazının yazıldığı dakikalarda alım satım hacimleri düşüş eğiliminde gözüküyor ve bu da BCH’deki yukarı yönlü hareketin devam etmesinden önce bir süre boyunca dinleneceğine işaret ediyor olabilir. Fiyatlar 1.353 seviyesindeki destek noktasına düşerken RSI değerinde de ayı piyasasına yönelik bir ayrışma gözlendi. Bu seviyenin yukarı yönlü hareketlerde de bir odak noktası olabileceği düşünülüyor.

İlgili Haber:  Vergiye Bağlı Satış Çılgınlığı Nedeniyle Dördüncü Çeyrekte Bitcoin Düşebilir

Fibonacci aracı da ayrıca ek olarak birkaç destek seviyesini işaret etti. %50 seviyesi 1.274 dolar, %61.8 seviyesi ise 1.200 dolar düzeyinde gözüküyor. Awesome Oscillator (AO) göstergesi de bir dizi kırmızı bar oluşturarak piyasalarda satış baskısına dair sinyaller verdi.

Theta [THETA]

blank

Bu yazının yazıldığı anlarda Theta, görece olarak daha büyük hacimler ile 12 dolarlık direncinin üzerine çıkmayı başardı ve bu da ek satın alımların gerçekleşebileceğine işaret ediyor. Supertrend göstergesi ise 10.6 dolara yerleştirilebilecek bir stop ile satın alınabileceğine işaret ediyor olabilir. Olumsuz olarak ise, fiyattaki bu yükselişleri destekleyebilecek bir volalite henüz yaşanmadı.

Squeeze Momentum Indicator (SMI) değerinin mavi noktaları ise piyasanın sıkıntıda olabileceğini ve momentum alıcıların tarafında olsa bile piyasadaki kazançların sınırlı kalabileceğine dair ipuçları veriyor. Önümüzdeki seanslarda keskin fiyat dalgalanmalarına karşı 24 saatlik hacim değerleri gözlenebilir. Hacimlerde artış gerçekleşirse, boğa yatırımcılarının hedefi 13 ve 14 dolarlar olarak görülüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar