30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Filecoin Fiyatı Bir Gecede %25 Arttı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin ve Ethereum gibi büyük kripto paralar bu hafta takipçilerinde hayal kırıklığı yaratırken Filecoin, %25’lik fiyat artışıyla ilk 20’ye girdi. Token, şimdilerde 126 Dolarlık bir fiyatla işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Filecoin tokeni FIL’in fiyatı %25 oranında arttı.
  • Bitcoin ise Perşembe günü yaşadığı ani düşüşten sonra toparlanmayı başardı ve yeniden 55 bin Dolar seviyesinin üzerine çıktı.

Filecoin, Protocol Labs’in yeni merkezi olmayan dosya paylaşım protokolünün yerel tokenidir. Amazon, Microsoft veya Dropbox gibi bulut depolama devlerinin potansiyel bozulabilirliğine yönelik bir tür blockchain tabanlı çözüm olarak geliştirilmiştir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

FIL tokenini kullanarak ağ üyeleri, dijital dosyalarının ve verilerinin blok zincirinde güvenli bir şekilde depolanmasını sağlamak için depolama madencilerine ödeme yapabilir.

Bu ayın başlarında, kripto yatırımı devi Grayscale, Filecoin’in bir Trust’a dönüştürülecek en son kripto paralardan biri olacağını duyurdu. O zamandan beri, merkezi olmayan finans (DeFi) oracle hizmeti Chainlink, Filecoin’in artık Ethereum gibi akıllı sözleşme özellikli blok zincirleriyle entegre edilebileceğini belirtti.

Bitcoin’de Durumlar Nasıl?

Bitcoin hayranları ve sahipleri, Perşembe günü bir gecede %10’dan fazla düşüş yaşadıktan sonra görece sakin bir hafta geçirdi. O zamandan beri fiyatı stabilize oldu ve kripto para 55 bin Dolar fiyatını aşmayı başardı.

Geçen hafta sonu tam da bu saatlerde Bitcoin 60 bin Dolarlık bir fiyatın üzerinde geziniyordu ve tam olarak bir hafta önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61.700 Dolara ulaşmıştı.

Analistler, ABD ekonomisinin toparlanmaya başlamasıyla birlikte düşüşün gerçekleştiğini belirtiyor. Sonuçta Bitcoin, ABD Dolarının hegemonyasına karşı bir önlem olarak değerlendirilebilir.

Elon Musk Etkisi Sona mı Eriyor?

Ethereum da zorlu bir süreç geçirdi. Kripto para bugün %2.78’lik bir gecelik toparlanmaya işaret eden 1.700 Dolardan işlem görüyor; ancak yine de 20 Şubat’ta ulaştığı 2.000 Dolarlık ATH’sinden çok uzakta.

İlgili Haber:  Bitcoin’in Afrika'da Aşırı Büyümesi Kripto Parayı Yaygınlaştırıyor

Elon Musk’ın Bitcoin fiyatı üzerindeki etkisi ise azalıyor. Çarşamba günü Tesla CEO’su, Tesla’nın elektrikli arabaları için Bitcoin’i ödeme olarak kabul edeceğini tweetledi. Haber, Bitcoin’in piyasa değerine 100 milyar Dolar eklese de öncekiler gibi yüksek bir “Musk Etkisi” yaşanmadı.

Yine de, Bitcoin Borsası Yatırım Fonları (ETF) için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna yedi yüksek profilli başvuru yapıldığı haberleri, kripto paraya olan kurumsal ilginin hala tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğunu gösteriyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar