2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

Filecoin, Herkese Açık Online Tartışmada Geleceğini Konuşacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Merkezi olmayan çağ yükselişini devam ettirirken Filecoin, geleceğini planlamak adına herkese açık bir online tartışma ortamı sağlıyor.

Binance indirim kodu

Küresel ölçekteki bilgi akışı hiçbir zaman bu kadar az kişi tarafından kontrol edilmemişti. Günümüzde Google, Amazon ve Microsoft gibi dev teknoloji şirketleri, küresel bilginin bekçileri haline geldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Blockchainde bile Amazon Web Services gibi merkezi bulut hizmetleri, Web3 mimarisinin ezici çoğunluğunu oluşturdular.

Filecoin Neyi Değiştirecek?

Ancak merkezi olmayan dosya paylaşım hizmeti Filecoin’in piyasaya sürülmesi ile birlikte artık gerçekten bir alternatifin ortaya çıktığı dile getirilmeye başladı. Filecoin’in vaadi ise dünyanın her yerinden herhangi birinin sabit disk alanını başka birine kiralamasına ve sorunlarını çözmesi karşılığında token kazanmasına izin vermektir.

Protocol Labs Ceo’su Juan Benet konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda, “Filecoin, ilk kez büyük ölçekli bir uygulamaya tamamen Web 3.0 yerel olma becerisini getiriyor; böylece video akışı veya sosyal ağ gibi araçları kullanabilirsiniz. Bu tür uygulamalar artık bir Web 3.0 ortamında da mümkün.” dedi.

19 Kasım 2020’de Filecoin ekibi konu ile ilgili bir online tartışma düzenleyecek. Söz konusu görüşmede; projenin lansmanı, yol haritası ve merkezi olmayan dosya paylaşım ağı için gelecekte neler olabileceği konuları tüm katılımcılarla birlikte konuşulacak. Yapılan duyurulara göre online tartışma, isteyen herkesin katılımına açık bir şekilde gerçekleştirilecek.

“Around the Campfire” adı verilen online etkinlikte söz alacak konuşmacılar ise şu şekilde:
Juan Benet – CEO, Filecoin
Josh Quittner – Editör, Decrypt
Angie Lau – CEO, Forkast.News
Barrett Bingley – Asya Direktörü, The Economist
Paul Cheung – Teknoloji İnovasyonu Direktörü, Knight Foundation
Molly Mackinlay – Kıdemli Ürün Yöneticisi, Filecoin

İlgili Haber:  Tether Çökerse Tüm Kripto Para Piyasası Onunla Birlikte Çökebilir

Online görüşmeye ait video, sonrasında, Decrypt, Vimeo ve Twitter’da da yayınlanacak. Online toplantı Zoom uygulaması üzerinden isteyen herkesin katılımına açık bir şekilde gerçekleştirilecek.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar