29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Filecoin, Internet Archive’e 10 Milyon Dolar Bağış Yaptı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

FIL tokeninin arkasındaki şirket Filecoin, dijital eserleri koruyan Internet Archive’e 10 milyon Dolarlık bağış yaptığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para Filecoin’in (FIL) arkasındaki kuruluş olan Filecoin Foundation, Internet Archive’e yaklaşık 10 milyon Dolar bağışta bulundu.
  • Internet Archive, e-kitapları, TV’yi, eski web sitesi önbelleklerini ve diğer dijital bilgi biçimlerini koruyan kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur.

Filecoin Foundation, Internet Archive’a 50.000 FIL tokeni (bugünün fiyatlarıyla yaklaşık 10 milyon Dolar değerinde) bağış yaptığını açıkladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Sivil Toplum Kuruluşunun Tarihindeki En Büyük Dış Bağış

Basın materyallerine göre bu, sivil toplum kuruluşunun tarihindeki en büyük dış bağış olarak kaydedildi.

Internet Archive, ücretsiz bir önbelleğe alınmış web sitesi kütüphanesi olan Wayback Machine’den sorumludur ve bünyesinde TV şovlarını, kitapları, ses kayıtlarını ve diğer dijital efemera biçimlerini saklar.

Kenneth Goldsmith tarafından kurulan çevrimiçi arşiv Ubuweb’e biraz benzese de çok daha büyük hedefleri olduğunu her fırsatta açıklıyor.

Internet Archive, merkezi olmayan düğümler aracılığıyla internet geçmişinin parçalarını koruyan “Filecoin Arşivleri” girişimi için Filecoin’in depolama ağını da kullanıyor.

Filecoin Fiyatı Son Haftalarda Yükselişte

Bu arada Filecoin’in FIL tokenlerinin fiyatı, büyük ölçüde Çin’den gelen talep sayesinde geçtiğimiz hafta yükseldi. Şu anda piyasa değeri açısından ilk on kripto para arasında yer alıyor.

Ropes & Gray’de avukat ve Filecoin Vakfı’nın yönetim kurulu başkanı olan Marta Belcher, “Filecoin Vakfı ve Internet Archive, insanlığın en önemli bilgilerini korumak için son derece uyumlu misyonlara sahip. Filecoin Foundation’ın, Internet Archive’in merkezi olmayan web’i ilerletmek için yaptığı inanılmaz işleri destekleyeceği için çok heyecanlıyım.” açıklamasını yaptı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar