Filecoin, Internet Archive’e 10 Milyon Dolar Bağış Yaptı

FIL tokeninin arkasındaki şirket Filecoin, dijital eserleri koruyan Internet Archive’e 10 milyon Dolarlık bağış yaptığını duyurdu.

Haberin Özeti

  • Kripto para Filecoin’in (FIL) arkasındaki kuruluş olan Filecoin Foundation, Internet Archive’e yaklaşık 10 milyon Dolar bağışta bulundu.
  • Internet Archive, e-kitapları, TV’yi, eski web sitesi önbelleklerini ve diğer dijital bilgi biçimlerini koruyan kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur.

Filecoin Foundation, Internet Archive’a 50.000 FIL tokeni (bugünün fiyatlarıyla yaklaşık 10 milyon Dolar değerinde) bağış yaptığını açıkladı.

Sivil Toplum Kuruluşunun Tarihindeki En Büyük Dış Bağış

Basın materyallerine göre bu, sivil toplum kuruluşunun tarihindeki en büyük dış bağış olarak kaydedildi.

Internet Archive, ücretsiz bir önbelleğe alınmış web sitesi kütüphanesi olan Wayback Machine’den sorumludur ve bünyesinde TV şovlarını, kitapları, ses kayıtlarını ve diğer dijital efemera biçimlerini saklar.

Kenneth Goldsmith tarafından kurulan çevrimiçi arşiv Ubuweb’e biraz benzese de çok daha büyük hedefleri olduğunu her fırsatta açıklıyor.

Internet Archive, merkezi olmayan düğümler aracılığıyla internet geçmişinin parçalarını koruyan “Filecoin Arşivleri” girişimi için Filecoin’in depolama ağını da kullanıyor.

Filecoin Fiyatı Son Haftalarda Yükselişte

Bu arada Filecoin’in FIL tokenlerinin fiyatı, büyük ölçüde Çin’den gelen talep sayesinde geçtiğimiz hafta yükseldi. Şu anda piyasa değeri açısından ilk on kripto para arasında yer alıyor.

Ropes & Gray’de avukat ve Filecoin Vakfı’nın yönetim kurulu başkanı olan Marta Belcher, “Filecoin Vakfı ve Internet Archive, insanlığın en önemli bilgilerini korumak için son derece uyumlu misyonlara sahip. Filecoin Foundation’ın, Internet Archive’in merkezi olmayan web’i ilerletmek için yaptığı inanılmaz işleri destekleyeceği için çok heyecanlıyım.” açıklamasını yaptı.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?
  Bitcoin’in Yükseliş Eğilimi Kripto Piyasalarını Güçlendiriyor

Bir Cevap Yazın