4 Temmuz 2022, Pazartesi
28.5 C
İstanbul

Filecoin, Kripto Para Piyasasındaki Durgunluğun Ortasında %14 Değer Kazandı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Filecoin, bugün yükseliş yaşayan nadir kripto paralardan biri olarak dikkat çekiyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Filecoin, geçtiğimiz gün %14 ve geçen hafta %28 oranında fiyat artışı yaşadı.
  • Filecoin fiyatı, şu dakikalarda 95 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Filecoin (FIL) değer kazanıyor. Merkezi olmayan bir depolama ağına güç sağlayan kripto para, geçtiğimiz gün %14 ve geçen hafta %28 oranında fiyat artışı yaşadı.

Binance indirim kodu

Filecoin Fiyatı Neden Yükseliyor?

Filecoin fiyatı, şu dakikalarda 95 Dolar seviyesinde seyrediyor. Kripto paranın toplam piyasa değeri ise 10 milyar Doların üzerine çıkmayı başardı. Bu piyasa değeri ile birlikte Filecoin, en büyük 21. kripto para konumunda yer alıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Filecoin’in bugünkü yükselişi, kripto para piyasasının geneli belli bir durgunluk yaşarken gerçekleşiyor. Lider kripto para Bitcoin, son 24 saatte %0.55 artışla 50,171 Dolar fiyatından ve Ethereum da %0.63 artışla 3.918 Dolar fiyatından işlem görüyor. Önde gelen diğer kripto paralardan Cardano %1.71 ve XRP ise %0.35 düşüş yaşıyor.

Filecoin, Salı günü kaydettiği 70 Dolar seviyesinden bu yana yükseliyor. FIL, Cuma günü 77 Dolara ve Cumartesi sabahı da 84 Dolar fiyatına kadar yükseldi.

Yine de Filecoin, 191 Dolarla zirve yaptığı Mart sonunda belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyelerine hâlâ çok uzak seyrediyor. Her şeye rağmen bugünkü fiyat, Filecoin’in Mayıs ortasından bu yana ulaştığı en yüksek seviye olarak da büyük bir önem taşıyor.

Filecoin Tam Olarak Nedir?

Filecoin, IPFS’ye (InterPlanetary Dosya Sistemine – Filecoin üreticisi Protocol Labs tarafından oluşturulmuş merkezi olmayan bir web barındırma hizmeti) dayanmaktadır. Pek çok NFT projesi, web sitelerinin uyarı yapılmadan kapatılabileceği normal alan adı barındırma sistemlerinden daha merkezi olmadığı için JPEG’lerini artık IPFS’de korumaya başlıyor.

İlgili Haber:  Wall Street'in Bitcoin'e Olan Yoğun İlgisi Üzerine JPMorgan "Bitcoin Destekçisi Kurumlar Topluluğu" Oluşturdu

Mayıs ayında Filecoin, NFT yaratıcılarının NFT’lerini ve ilgili meta verilerini Filecoin’de saklamaları için NFT.Storage adlı ücretsiz bir hizmet başlattığını duyurdu.

Filecoin protokolü, Ekim 2020’de tam olarak piyasaya sürüldü. Proje, 2017 ICO’sunda 30 dakika içinde 200 milyon Dolar toplamış; ancak lansmandan sonra uzun süre hizmet verememişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar