Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Filecoin’in uzun zamandır beklenen Mainnet’i nihayet dün piyasaya sürüldü ve bu durum çoğu yatırımcı için muhtemelen beklemeye değer oldu.

Binance indirim kodu

Filecoin, 2017 yükselişi sırasında 257 milyon dolarlık bir token satış rekoru kırdı ve merkezi olmayan dosya paylaşımını dünyaya getirmeyi vaat etti. Ancak tüm yatırımcılar, projenin lansmanını tekrar tekrar geciktirdiği için FIL Tokeni senedi olan IOU’lardan bu yana üç yıl içinde bunu göstermek zorunda kaldılar.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

O büyük gün nihayet dün geldi ve birçok yatırımcı için muhtemelen beklemeye değer oldu.

Coingecko’ya göre, FIL tokeni, listelendikten sadece birkaç saat sonra 114 dolar değerine kadar yükseldi. Bu değer, ilk VC’lerin ve akredite yatırımcıların üç yıl önce satın alabildiklerinden yaklaşık 100 kat daha yüksek bir miktara denk geliyor. (VS, Venture Capital’in kısaltması, bir diğer ifadeyle girişim sermayesi). Perşembe günü, paralarını bozan bu yatırımcıların satıştan para kazandıkları ilk gün oldu.

Filecoin’in tokeni FIL, şimdiye kadar rekor değerinin yarısından fazlasını kaybetti ve şu anda 46 dolar civarından işlem görüyor. FIL tokeninin yaklaşık 15 milyonluk bir dolaşım kaynağı ile piyasa değeri neredeyse 800 milyon dolardır, ve bu değeriyle kriptodaki en değerli 30 madeni para içinde yer almaktadır. Maksimum 2 milyarlık arzı, tamamen seyreltilmiş değerini en çok 100milyar dolara koymaktadır.

Andreessen Ve Sequoia

Proje, Sequoia Capital, Andreessen Horowitz, Union Square Ventures ve Winklevoss Capital’in de aralarında bulunduğu, FIL tokenini 0.75dolardan alabilen 150 civarı ilk yatırımcılarıyla 52 milyon dolar yükseldi. Ayrıca bir diğer yaklaşık 200 milyon dolar da ICO limitli, FIL tokenini 1 dolar ile 6 dolar arasında bir değerden satın alabilen onaylanmış yatırımcılardan geldi. (Burada kullanılan ICO, initial coin offering’in bir kısaltması, yani ilk dijital para arzı anlamına gelmektedir).

İlgili Haber:  Ripple CEO'su Garlinghouse, SEC ile Anlaşmaya Çalıştıklarını Açıkladı

FIL, dosya paylaşımı ve depolama sağlayan dağıtılmış bir ağı teşvik etmek için kullanılır ve verileri depolamak için ucuz ve sansüre dayanıklı bir yol olmayı amaçlamaktadır.

Filecoin, nihayet teslim edilecek en büyük ICO’ların sonuncusudur (bu yıl için diğer ICO’lar Polkadot ve OMG’yi içermektedir). Bu durum, boom günlerinin token satışlarının tamamının bir sahtekarlık olduğu söylentisini de ortadan kaldırmaktadır.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?