1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Financial Times: Kripto Para Fiyatları Muhtemelen Dik Bir Şekilde Düşecek

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Satın alma izdihamında, bazıları bu tür yatırımların risklerini gözden kaçırmış olacak.

Binance indirim kodu

Bitcoin, finans kuruluşlarına kimsenin güvenmemesi gerektiği inancı üzerine inşa edildi. Ancak şu an, devrimden ziyade yatırımını çeşitlendirme fırsatları arayan ana akım yatırımcıları giderek daha fazla içine çekmeye başlamış durumda. Bitcoin fonları bir tür saygınlık ile birlikte bu çılgınlıktan yararlanıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu, iki fondaki hisseler için artan talebi açıklıyor. Bloomberg’e göre ABD’de Grayscale Bitcoin Trust’ın değeri bir yılda dört kat artarak 25 milyar dolara yükseldi. Almanya’da, ETC Group tarafından yaratılan bir araç olan Bitcoin Exchange Traded Crypto (BTCE) da büyük bir hit oldu.

Satın alma izini sürerken, bazı yatırımcılar bu tür yatırımların risklerini gözden kaçırmış olacak.

Endekslere daha geleneksel bir şekilde yatırım yapan açık uçlu borsa yatırım fonları, geçen baharın volatilite testini geçti. Aynı temelde çalışan kripto yatırım araçları, gelecekte sıkıntı yaşayabilir. Bitcoin, altı ayda yüzde 308 sıçrayarak birim başına yaklaşık 35.000 dolara çıkarak ölçeğini büyüttü.

Altta yatan yatırım ve onun taklitçileri son derece değişken. Daha geniş bir piyasa rotasında, kripto para fiyatları muhtemelen dik bir şekilde düşecektir. Bir fonun yükümlülüklerini karşılayan tüccarlar, riskleri dibe vurmadan önce satma noktasında sorun yaşayabilirler.

Grayscale Bitcoin Trust gibi kapalı uçlu araçlar, yatırımcılar hisseleri sattığında bu sorundan kaçınır, temel risklerin karşılık gelen satışına ihtiyaç duymaz. Bunun yerine, büyük bir indirim başlayabilir. Şu anda bunun tersi geçerli: GBT yüzde 19’luk bir premium’la işlem görüyor. Doğrudan kriptolara yatırım yapmak daha ucuz olacaktır.

Bir engel, çalınabilmeleridir. BTCE’nin ücretlerinden bazıları hırsızlığa karşı uzman sigortası içindir. Aynı şekilde, sahip olduğunuz varlıkların anahtarlarını da kaybedebilirsiniz. Anahtarları korumak -bir emanet yoluyla- meraklıların bir bitcoin fon yöneticisine ücret ödemelerinin bir nedenidir.

İlgili Haber:  Elon Musk Yine Dogecoin ile İlgili Şifreli Bir Tweet Atarak Piyasaları Hareketlendirdi

FT başlangıçta kriptoları spekülasyon ve yasadışı işlemler için kullanılan bir araç olduğu için görmezden geldi. Daha geniş bir faydaya sahip olduklarını kabul etmek zorunda kaldık. Alaycılar için fiyatlar, perakende yatırımcıların mantıksız coşkusunun, kurumların tercih ettiği sıkıcı eski Vix endeksinden daha iyi bir barometredir. Yatırım olarak, ancak yine de kaçınılması gerekir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar