Finansal Danışmanların Kripto Paraya Olan İlgisi Hızla Artıyor

Kripto endeksi sağlayıcısı Bitwise, bir grup finansal danışmanla anket çalışması gerçekleştirdi. Araştırma sonuçları, kripto paraya karşı olan ilginin hızla arttığını gözler önüne seriyor.

Haberin Özeti

  • Bugün yayınlanan bir Bitwise anketi, finansal danışmanların kripto para ile gittikçe daha fazla ilgilenmeye başladığını gösteriyor.
  • Bitwise, yaklaşık 1000 finansal danışmanla anket gerçekleştirdi.
  • 2020’de kripto tahsis eden danışman sayısında yaklaşık %50 oranında artış oldu.

Kripto endeksi sağlayıcısı Bitwise tarafından bugün yayınlanan bir anket, Amerika’nın kripto tahsis eden finans danışmanları sayısının 2019 – 2020 arasında yaklaşık %50 oranında arttığını tespit etti.

Bitwise, yaklaşık 1000 finansal danışmanla anket yaptı. Finansal danışmanlık endüstrisinin 2019’a kıyasla 2020’de kripto para ile daha fazla ilgilendiğine dair birçok gösterge buldu.

Hougan, konu ile ilgili, “Benimseme ve ilgi gittikçe artıyor: Anket, tahsis edilen danışman sayısının önümüzdeki yıl ikiye – üçe katlanabileceğini gösteriyor.” dedi.

Anket Sonucunda Elde Edilen Bulgular

Bitwise’a göre, kripto tahsis eden danışman sayısında %50’ye yakın bir artış oldu. Bu rakam 2020 başındaki %6.3 değerinden %9.4’e yükseldi.

Buna ek olarak, mali danışmanların %17’si ilk tahsisini bu yıl kripto parada yapmayı düşünüyor. Bu grubun %2’si bu yıl “kesinlikle” kripto tahsis edeceğini belirtirken, %15’i ise kripto tahsinini “bir ihtimal” olarak düşündüklerini belirtti.

Söz konusu %17 oranındaki finansal danışman planlarını gerçekleştirirse, Bitwise bunun kripto tahsis eden danışmanların sayısını iki katından fazla artıracağını kaydetti. Bu, aynı zamanda, her beş danışmandan birinin kripto para benimsemesini sağlayacak.

Birincil motivasyonlarının ne olduğu sorulduğunda, anketi yanıtlayan danışmanların %54’ü “getiri” cevabını verdi. Bitwise’a göre, bu bulgu geçen yılın anket sonuçlarıyla uyumlu görünüyor.

Buna karşılık, “enflasyondan korunma” da oldukça önemli motivasyonlar arasına girmiş görünüyor. Geçen yıl, enflasyondan korunma sadece %9’luk bir kesimin motivasyonu iken bu sene bu değer %25’e yükseldi.

  Kripto Destekli Tahmin Pazarı ABD Başkanlık Seçimlerinde Kullanılıyor

Anket ayrıca, finansal danışmanların %81’inin 2020’de müşterilerinden kripto para hakkında detaylı sorular aldıklarını gösteriyor. Bu değer 2019’da %76 seviyesinde idi.

Finansal Danışmanlar Bitcoin Hakkında Ne Düşünüyor?

Anketi cevaplayan finansal danışmanlar, Bitcoin fiyatı konusunda giderek daha iyimser hale geliyor.

Ankete göre, %15’i Bitcoin fiyatının beş yıl içinde 100.000 Doları aşmasını bekliyor. 2019’da finansal danışmanların sadece %4’ü bu düşünceyi paylaşıyordu.

Ek olarak, Bitcoin fiyatının sıfıra düşmesini bekleyen finansal danışmanların yüzdesi yarı yarıya düşerek %8’den %4’e geriledi. Ama her zaman bazı şüpheciler olacak, değil mi?

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın