1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Finansal Danışmanların Kripto Paraya Olan İlgisi Hızla Artıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto endeksi sağlayıcısı Bitwise, bir grup finansal danışmanla anket çalışması gerçekleştirdi. Araştırma sonuçları, kripto paraya karşı olan ilginin hızla arttığını gözler önüne seriyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bugün yayınlanan bir Bitwise anketi, finansal danışmanların kripto para ile gittikçe daha fazla ilgilenmeye başladığını gösteriyor.
  • Bitwise, yaklaşık 1000 finansal danışmanla anket gerçekleştirdi.
  • 2020’de kripto tahsis eden danışman sayısında yaklaşık %50 oranında artış oldu.

Kripto endeksi sağlayıcısı Bitwise tarafından bugün yayınlanan bir anket, Amerika’nın kripto tahsis eden finans danışmanları sayısının 2019 – 2020 arasında yaklaşık %50 oranında arttığını tespit etti.

Binance indirim kodu

Bitwise, yaklaşık 1000 finansal danışmanla anket yaptı. Finansal danışmanlık endüstrisinin 2019’a kıyasla 2020’de kripto para ile daha fazla ilgilendiğine dair birçok gösterge buldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Hougan, konu ile ilgili, “Benimseme ve ilgi gittikçe artıyor: Anket, tahsis edilen danışman sayısının önümüzdeki yıl ikiye – üçe katlanabileceğini gösteriyor.” dedi.

Anket Sonucunda Elde Edilen Bulgular

Bitwise’a göre, kripto tahsis eden danışman sayısında %50’ye yakın bir artış oldu. Bu rakam 2020 başındaki %6.3 değerinden %9.4’e yükseldi.

Buna ek olarak, mali danışmanların %17’si ilk tahsisini bu yıl kripto parada yapmayı düşünüyor. Bu grubun %2’si bu yıl “kesinlikle” kripto tahsis edeceğini belirtirken, %15’i ise kripto tahsinini “bir ihtimal” olarak düşündüklerini belirtti.

Söz konusu %17 oranındaki finansal danışman planlarını gerçekleştirirse, Bitwise bunun kripto tahsis eden danışmanların sayısını iki katından fazla artıracağını kaydetti. Bu, aynı zamanda, her beş danışmandan birinin kripto para benimsemesini sağlayacak.

Birincil motivasyonlarının ne olduğu sorulduğunda, anketi yanıtlayan danışmanların %54’ü “getiri” cevabını verdi. Bitwise’a göre, bu bulgu geçen yılın anket sonuçlarıyla uyumlu görünüyor.

Buna karşılık, “enflasyondan korunma” da oldukça önemli motivasyonlar arasına girmiş görünüyor. Geçen yıl, enflasyondan korunma sadece %9’luk bir kesimin motivasyonu iken bu sene bu değer %25’e yükseldi.

İlgili Haber:  İçerisinde En Az Bir Bitcoin Bulunan Adres Sayısı Düşüyor

Anket ayrıca, finansal danışmanların %81’inin 2020’de müşterilerinden kripto para hakkında detaylı sorular aldıklarını gösteriyor. Bu değer 2019’da %76 seviyesinde idi.

Finansal Danışmanlar Bitcoin Hakkında Ne Düşünüyor?

Anketi cevaplayan finansal danışmanlar, Bitcoin fiyatı konusunda giderek daha iyimser hale geliyor.

Ankete göre, %15’i Bitcoin fiyatının beş yıl içinde 100.000 Doları aşmasını bekliyor. 2019’da finansal danışmanların sadece %4’ü bu düşünceyi paylaşıyordu.

Ek olarak, Bitcoin fiyatının sıfıra düşmesini bekleyen finansal danışmanların yüzdesi yarı yarıya düşerek %8’den %4’e geriledi. Ama her zaman bazı şüpheciler olacak, değil mi?

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar