8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Finlandiya Suçlulardan Ele Geçirdiği 75 Milyon Dolarlık Bitcoin’i Satacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 3 ay önce

Binance indirim kodu

Finlandiya, uyuşturucu baskınlarında ele geçirilen 75 milyon dolardan fazla değerdeki Bitcoin’leri satmak için komisyoncu arıyordu. Bugün Bloomberg’in haberine göre devlet yetkilileri iki ayrı komisyoncu ile satışın gerçekleşmesi için anlaşmış durumda.

Binance indirim kodu

Uyuşturucu baskınlarında ele geçirilen ve daha sonra mahkeme kararıyla devlete devredilen 1981 adet Bitcoin için Finlandiya Gümrük İdaresi, geçtiğimiz sene bir ihale başlatmıştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin’in bağışlardan tutun baskınlarda ele geçirilmesine kadar her alanda kullanımı, yasal düzenleme ihtiyacını arttırıyor.

Finlandiyalı devlet yetkilileri, gelecekte devlet kasasına girecek herhangi bir kripto para birimini “güvenli ve güvenilir bir şekilde” satmak için kalıcı bir mekanizma oluşturmak istiyor.

2014 yılında bir müzayedede el konulan Bitcoin’leri ilk satan ABD hükümeti olurken, diğer ülkeler de cezai soruşturmalarda ele geçirilen kripto para birimlerini fiyatları yükseldikçe satmaya başladı.

Bitcoin’ler bir kaç ay içinde satılacak

Finlandiya, yetkililerinin elinde bulunan 75 milyon dolarlık Bitcoin’leri satmak için iki komisyoncu seçti.

Finlandiya Gümrük İdaresi, Coinmotion ve Tesseract Group adlı komisyon şirketleri ile iki yıllık sözleşme imzaladıktan sonra Perşembe günü yaptığı açıklamada, komisyoncuların Bitcoinleri ilkbahar ve yaz başında satmaya hazır olduğunu söyledi. Toplam 1981 Bitcoinden 1890’ı satılacak.

Finlandiya basını, Finlandiya hükümetinin Ukrayna’nın Rusya’nın işgaline karşı kendisini savunmasına yardımcı olmak için Bitcoin satışından elde edeceği gelirlerin bir kısmını Ukrayna’ya bağışlamayı düşündüğünü bildirdi.

2018 yılından önceki baskınlarda ele geçirilen Bitcoin’lerin ne yapılacağı uzun zamandır Finlandiya hükümetinin gündemindeydi. Hazine Bakanlığı bu coinleri internetten uzak bir şekilde saklamak için yönergeler belirledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar