29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Fintech Firması Mode, Bitcoin’i Rezerv Varlık Olarak Kabul Etti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Fintech firması Mode, Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda listelendi ve Birleşik Krallık’ın önemli Bitcoin hisselerini duyuran ilk halka açık şirketi olarak dikkat çekti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • İngiltere merkezli bir fintech olan Mode, hazinesinin %10’unu Bitcoin’de tutacak.
  • Şirket, önemli Bitcoin holdinglerini açıklayan ilk halka açık İngiltere şirketi oldu.
  • Mode, Microstrategy ve Square gibi giderek artan sayıda halka açık şirkete katılarak Bitcoin’e önemli yatırımlar yaptı.

İngiltere merkezi fintech Mode Global Holdings bugün, hazine rezervlerinin %10’unu Bitcoin’de tutacağını duyurdu. Kripto para satın alımı, Mode’u Birleşik Krallık’ta önemli Bitcoin varlıklarını açıklayan ilk halka açık şirket haline getirdi.

Binance indirim kodu

Mode, ABD yazılım devi MicroStrategy ve ödeme işleme platformu Square de dahil olmak üzere, yakın zamanda Bitcoin’e önemli yatırımları duyuran, pek çok halka açık şirkete katıldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bir Bitcoin bankacılık uygulaması geliştiren Mode, bu ayın başlarında Londra Borsası’nda listelenmişti. Bitcoin tahsisinin, yatırımcıların varlıklarını para biriminin değer kaybetmesinden korumak için uzun vadeli bir stratejinin parçası olduğunu söyledi.

Koronavirüsle Beraber İngiltere Tarihinin En Düşük Faiz Oranları ile Yüz Yüze Gelindi

Mode İcra Kurulu Başkanı Jonathan Rowland, “Covid-19 zorlukları ile beraber İngiltere Merkez Bankası’nın 326 yıllık tarihindeki en düşük seviyedeki İngiltere faiz oranları ile karşı karşıya kaldık. Bu süreçte Bitcoin’in uzun vadeli değerine olan güvenimiz arttı.” dedi. “Bitcoin’in finansal güçlendirme için önemli bir araç olduğuna gerçekten inanıyoruz.” diyen Rowland, “Mode aracılığıyla yatırımcılar, listelenen ve tamamen uyumlu bir şirket aracılığıyla bu son derece çekici varlık sınıfına erişim sağlayabilirler.” diye de ekledi.

Mode, Londra Menkul Kıymetler Borsası’ndaki ilk işlem gününde 7.5 milyon sterlin topladı. Şirketin piyasa değeri şu anda 36.64 milyon euro (46.9 milyon dolar) seviyesinde bulunuyor.

İlgili Haber:  İlk 3 NFT Markasının Satışları Şubat Ayında %381 Arttı

Kripto Para Şu An En Güvenli Liman

Vizyonunu desteklemeyi amaçlayan şirket bir yandan yatırımlarından gelir elde ederken bir yandan da kullanıcılarının Bitcoin’i kolayca satın almalarına olanak tanıyan bir mobil bankacılık uygulaması oluşturdu.

Microstrategy, geçen ay 425 milyon dolarlık Bitcoin satın aldığında dünya çapında manşetlere çıkmıştı. Karar, olgun ve güvenli liman varlığı olarak kripto para biriminde kurumsal onay almanın önemli bir simgesi olarak yorumlanmıştı.

Bu eğilim, halka açık şirketlerin, giderek belirsizleşen ekonomik yapı içerisinde bir güven noktası olarak Bitcoin’e artık karşı olmadıklarını da kanıtlar nitelikte.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar