Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Mohit Sorout, Bitcoin’in mevcut aralığın dışına çıktığında üç ay içinde tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselebileceğini söylüyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin (BTC) fiyatı birkaç ay boyunca dar bir aralıkta konsolide oluyor. Eğer BTC başarılı bir şekilde patlarsa, Bitazu Capital’in kurucu ortağı Mohit Sorout rekor seviyenin pek yakında olacağını söylüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Temmuz 2020’den bu yana, Bitcoin’in değeri %15’lik bir aralık olan 10,200 dolar ile 11,800 dolar arasında değişiyor. Bitcoin sıkı bir fiyat aralığında uzun süre sabit kaldığında, tipik olarak büyük bir fiyat hareketi meydana gelir.

Bir boğa koşusunun yakın vadede gerçekleşip gerçekleşmeyeceği belirsizliğini koruyor. Ancak eğer gerçek olursa, Sorout, BTC’in 20.000 dolara ulaşmasının üç ay süreceğini söylüyor.

Neden üç ay?

Önceki fiyat döngülerine dayanarak, Bitcoin uzun süren bir aralığa sahip olduktan sonra hızlı hareket etme eğiliminde. Döngü tarihsel olarak hem yukarı hemen aşağı yönlü kırılmaları gördü.

1 Mayıs’tan 20 Temmuz’a kadar, Bitcoin 8,800 dolar ile 9,800 dolar arasında değişerek, 9,100 dolar civarında dengelendi. İki aylık konsolidasyondan sonra, BTC’nin Binance’da %32’lik bir değişim kaydederek, 12.123 dolara ulaşması 12 gün sürdü.

Sorout’a göre, Bitcoin’in uzun konsolidasyon sürelerinden sonra büyük volatilite artışlarını görme eğilimi göz önüne alındığında:

“Bu, fırtınadan önceki sessizlik. BTC bugün patlak verseydi, muhtemelen 3 ay içinde önceki tüm zamanların en yüksek değeri olan 20,000 dolara ulaşacaktı.”

Sorout’a göre, 20.000 dolara doğru bir fiyat artışı, üç aydan daha erken de gerçekleşebilir:

“Bu sadece değişimlerin bastırılmış volatilite dönemlerinden sonra ne kadar şiddetli olduğuna dayanan bir gözlem. Bu artış daha önce de olabilir.”

Kesin olarak belirlenmesi gereken önemli bir değişken, önceki boğa piyasalarına kıyasla vadeli işlem faizindeki düşüştür.

İlgili Haber:  Coinbase Hisse Senedi ($COIN) %32 Düşüş Yaşadı

Özellikle Amerikan Emtia ve Vadeli İşlem Komisyonu’nun BitMEX’e karşı yaptığı suçlamalardan sonra, genel vadeli işlem faizi düştü. Bu durum, geçmiş boğa döngülerinin aksine, Bitcoin için daha istikrarlı ve kademeli bir yükselişe yol açabilir.

4. Çeyrek ve 2021 boyunca BTC’in momentumunu güçlendirebilecek faktörler:

Kurumsal talebin son zamanlardaki yükselişi 2021’e doğru ilerleyen bir Bitcoin boğa döngüsü etrafında devam ediyor:

17 Ekim’de Grayscale CEO’su Barry Silbert, firmanın yönetim altındaki tüm zamanların en yüksek varlıklarını 6,4 milyar dolara çıkardığını söyledi. Silbert, firmanın bu hafta “büyük girişler gördüğünü” vurguladı.

Square ve MicroStrategy gibi Bitcoin satın alan kurumlar, Bitcoin’i potansiyel bir hazine varlığı olarak algıladıklarını söylediler. Bu durum, birçok kurumsal yatırımcının yakın gelecekte satma niyeti olmadan BTC’yi biriktirdiği anlamına gelebilir.

Kurumsal girişlerle ilgili olumlu haberlere rağmen, Bitcoin fiyatı Ekim ayı boyunca nispeten durgundu. Ancak stock-to-flow (S2F) yaratıcısı PlanB, asimetrik getirilerin zamanla gerçekleşebileceğini söyleyerek:

“Neden tüm bu kurumsal satın almalara rağmen Bitcoin fiyatı yükselmiyor? Kim satıyor? BTC’in fiyatı tam olarak olması gereken yerde, 10 bin doların üzerinde bir firma tutuyor ve doğru zamanı bekliyor. Biraz sabır!”

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?