9 Ağustos 2022, Salı
24.5 C
İstanbul

Fiyat Artışına Rağmen Bitcoin Ücretleri Düşük Kalsa da Yakında Yükselebileceği Düşünülüyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin’in 2017’nin en yüksek seviyesini yeniden test etme artışına rağmen düşük zincir içi işlemler ve azalan perakende spekülasyonunun bir birleşimi sonucunda, işlem ücretlerinin düşük kaldığı tespit edildi. 

Binance indirim kodu

İşlem başına yaklaşık 3.50 ABD doları olan mevcut ücretlerin, herhangi bir miktarda BTC göndermek için yapılan harcamaların kısa bir süre için 50 ABD dolarının üzerine çıktığı üç yıl öncesine tamamen tezat oluşturulduğu görüldü. Ancak ortalama işlem değerlerinin şu anda 200.000 dolara yaklaşması, 2017’de fiyatları 20.000 dolara çeken aynı perakende ticaret çılgınlığının mevcut yükselişe eşlik etmediğini gösterdi. 

Binance indirim kodu

Ethereum kurucu ortağı Vitalik ButerinBitcoin‘in şu anki düşük ücretlerinin devam edeceğine inanmadığını açıkladı. Bir Twitter paylaşım dizisinde Ethereum kurucu ortağı, işlem ücretlerinde yaşanması kaçınılmaz olan bir artışın, kullanıcıların çoğunu zorlayacağını öne sürdü. 

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Herhangi bir geniş çapta benimseme senaryosunun, temel zincir ücretlerinin çoğunu bu kullanıcılar için yeniden fiyatlandırılmasına yol açacağını ve bu sınırlamaları aşmak için bu özellikleri L2’lere genişletmenin zor olduğunun göze alınması gerektiğini belirten Buterin, “Bitcoin’in benzersiz özellikleri neden önemlidir?” sorusunu sordu.

Mevcut ortamda yüksek ücretler olası değil

Bununla birlikte veriler, mevcut ortamda yüksek ücretleri ihtimal dahilinde göstermiyor. Arka planda neler olduğunu anlamak için işlenen işlemlerin sayısına, bu işlemlerin değerine ve uzun vadede ne kadar BTC tutulduğuna bakmak gerekiyor. 

İşlemler için bekleme odasına benzeyen Bitcoin’in hafıza havuzu, günlük teyit edilmemiş işlemlerin mevcut sayısını 38.900’de gösterirken bu miktar, 2017 miktarlarının sadece %20’sini oluşturuyor. 

Sadece işlem sayısının önceki boğa piyasasına göre önemli ölçüde daha az olmadığına ve aynı zamanda bu sefer fiyat artışına tepki olarak herhangi bir artış yaşanmadığına dikkat etmek gerekiyor. Aslında yedi günlük hareketli ortalama, 2019’un başından bu yana genel bir düşüş gösteriyor. 

İlgili Haber:  Index Coop (INDEX) Coininin Nasıl Bir Potansiyeli Var? Kripto Para Dünyasının BlackRock'ı Haline Gelebilir Mi?

Borsalarda tutulan Bitcoin sayısı hızla düşüyor

Ekim ayında, ortalama Bitcoin işlemi 2017’nin en yüksek seviyesi olan 150.000 doları geçmişti. 10 gün önce ortalamanın 190.000 doların üzerinde olması, işlemlerin sayısı düşmesine rağmen işlem yapmaya devam edenlerin daha varlıklı bireyler veya kuruluşlar olduğunu gösterdi. 

Bitcoin kullanıcılarının da bu kez kripto paralarıyla işlem yapmak yerine paralarını ellerinde tuttukları görüldü. Borsalarda tutulan Bitcoin sayısı hızla düşerken analiz platformu Glassnode Studio’dan gelen veriler, yıl başından bugüne değişimin 21 Kasım itibarıyle %18 azaldığı tespitini ortaya koydu. 

Chainalysis, alıcılar için mevcut Bitcoin sayısının 3.4 milyon kadar az olabileceğini ve arzın geri kalanının uzun vadeli yatırımcılar tarafından tutulacağını öne sürdü. 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar