Fiyat Artışları Polkadot ve BNB’yi İlk 10 Sıralamasında Yukarı Taşıdı

Binance Coin ve Polkadot şu anda piyasa değerleri açısından en büyük beşinci ve altıncı kripto para birimleri olarak dikkat çekiyor. Chainlink ve Bitcoin Cash’i geride bıraktıkları gözleniyor.

Piyasa değerlerine göre ilk 10 kripto para birimi sırasında değişiklik yaşandı. Binance’in BNB’si ve Polkadot, piyasa değerine göre sırasıyla beşinci ve altıncı en büyük kripto para konumuna ulaştı. Bunu yaparken Chainlink ve Bitcoin Cash’i de geride bıraktılar.

Bir gecede gerçekleşen yükseliş, hem BNB hem de Polkadot’un (DOT) fiyatlarında yaşanan keskin artıştan kaynaklanıyor. BNB son 24 saat içerisinde %15.35 artarak 31 dolara yükselirken, DOT ise %14.63 oranındaki artışla 5.22 doları gördü. Chainlink ve Bitcoin Cash’de yaşanan artışlar ise çok daha düşük seviyelerde gerçekleşti. Chainlink %1.29 artarak 12.59 dolara ve Bitcoin Cash ise %1.89 oranındaki artışla 228.86 dolar seviyesine yükseldi. Chainlink ve Bitcoin Cash, şu an itibariyle piyasa değeri açısında sırasıyla yedinci ve sekiz en büyük kripto para birimleri olarak kaydediliyor.

Piyasa Değeri Nasıl Hesaplanıyor?

Piyasa değeri, bir kripto paranın arzı ile çarpılmasıyla hesaplanıyor. Dört adet para biriminin piyasa değerlerinin ise oldukça yakın olduğu görülüyor. Söz konusu değerler 4.2 milyar ve 4.5 milyar dolar arasında değişiyor. Ancak Binance Coin ve Polkadot fiyatlarında yaşanan artışla, Chainlink ve Bitcoin Cash’in geride kalması son zamanlarda görülen en şaşırtıcı değişimler arasında yer alıyor.

Kripto para birimlerinin piyasa değerleri:

  • Binance Coin: 4.475.881,823 Dolar
  • Polkadot: 4.449.408,129 Dolar
  • Zincir bağlantı: 4.405.434,454 Dolar
  • Bitcoin Cash: 4.237.717,655 dolar

Lider Bitcoin

İlk 10 içerisindeki aşağı sıralarda yer değiştirmeler göze çarparken, piyasa değerlerine göre ilk dört kripto para: Bitcoin, Ethereum, Tether ve XRP olarak gözleniyor. Burada, XRP’nin piyasa değerinin 11.1 milyar dolar, ABD dolarına sabitlenmiş olan stablecoin Tether’in piyasa değerinin 14.7 milyar dolar, Ethereum’un piyasa değerinin 42.7 milyar dolar ve lider Bitcoin’in piyasa değerinin ise 193.5 milyar dolar olduğu belirtiliyor.

  Gezginler Artık Bitcoin ile 4 Hafta Gibi Kısa Bir Sürede ABD Pasaportu Alabilirler

Tüm kripto para değerlerinin toplamı ile oluşan kripto para piyasası ise 345 milyar dolarlık değeri ile oldukça ilgi uyandırıyor.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın