28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Fiyat Dalgalanmaları Bitcoin’in İtibarını Zedeliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Draper Venture Network fonu Draper Dragon’un analisti Robert Li, 2020’de çok sayıda büyük oyuncunun Bitcoin (BTC) dünyasına giriş yapmış olmasına rağmen kurumların birçok yönden bu kripto paraya yatırım yapmadıklarını öne sürdü.

Binance indirim kodu

Salı günü Latin Amerika Bitcoin Konferansı’nın bir bölümünde konuşan Li, kurumsal yatırımcıların çoğunun Bitcoin’e serbestçe sermaye tahsis etmesini engelleyen birkaç sorun olduğunu düşündüğünü açıkladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bu sorunlardan birincisinin, Bitcoin’in organize suçlar, teröristler ve çevrim içi uyuşturucu satıcıları ile olan önceki ilişkisinden kaynaklanan itibar sorunları olacağını belirten analist, geçmiş yıllarda birçok kişinin Bitcoin’i bir dolandırıcılık olduğu düşüncesiyle reddetmekte çok hızlı davrandığını söyledi.

Eski bir çevrimiçi karaborsa olan Silk Road, bir zamanlar Bitcoin işlemlerinin kolaylaştırdığı sahtecilik faaliyetlerinin göze çarpan bir örneğiydi. Li, hükümetin eylemlerine ve analitik firmaların yardımına dayanarak sahnenin şimdi farklı olduğuna inandığını ifade etti.

ABD’deki kripto düzenlemeleri yetersiz

2020’de Bitcoin, yasal kullanım için ana akım genelinde giderek daha fazla meşru hale geldi. PayPal geçtiğimiz günlerde platformuna Bitcoin ve diğer kripto varlıklarını ekledi ve Microstrategy gibi geleneksel finansal katılımcılar piyasada önemli miktarlar satın almaya başladı. Ancak asıl ivme, alana büyük oyuncu girişleri açısından henüz gerçekleşmedi ve Bitcoin’in itibarının, ana parayı korkutan tek unsur olmayabileceği belirtildi.

Yasaların bölgeye özgü olmasına rağmen bazı ulusların alana liderlik etmesiyle düzenlemenin de engel teşkil ettiğini belirten Li, ABD’de kripto düzenlemesinin olgun bir seviyede olmadığına dikkat çekti.

ABD’deki spot kripto borsaların, NYSE veya NASDAQ gibi ulusal menkul kıymetler borsaları ile aynı şekilde düzenlenmediğinin altını çizen analist, tahmin edilebileceği gibi bu borsaların aynı tür yatırımcı koruma standartlarına tabi olmadığını vurguladı.

İlgili Haber:  Dogecoin’de Elon Musk ile İlgili Gizemli İşlemler Merak Uyandırdı

Li ayrıca, büyük oyuncuların Bitcoin’deki piyasa manipülasyonuna karşı dikkatli olduklarından bahsetti ve bunu, nispeten düzenlenmemiş borsalardan kaynaklanan geçmiş fiyat hareketine göre mantıksal bir korku olarak nitelendirdi. Dalgalanmanın, Bitcoin dünyasına yeni kurumsal girişleri önleyecebileceği kaydedilirken bu özelliğin son birkaç yılda iyileştiği belirtildi.

Bu kripto parayı erken benimseyenlere yönelik yapılan eleştirilerin ilk muhataplarından biri olan Microstrategy, yakın zamanda sahip olduğundan daha da fazla BTC satın almakla ilgilendiğini belirtmişti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar