26 Mayıs 2022, Perşembe
24.3 C
İstanbul

UNI Fırtınası Devam Ediyor: Şimdi de Bitfinex Listeledi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

UNI, merkezi olmayan kripto para borsası Uniswap’in yönetim tokenidir. Yönetim tokenleri (governance token) sahiplerine bulundukları ağda yapılacak değişiklerde oy hakkı verir.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Büyük kripto borsası Bitfinex, Uniswap’in yeni tokeni UNI’yi listeledi.
  • OKEx, Coinbase Pro ve Binance’den sonra UNI’yi listeleyen en büyük borsalardan biri Bitfinex oldu.
  • UNI lansmanından bu yana fiyatını ikiye katladı.

Bitfinex, merkezi olmayan borsa Uniswap’in yönetim tokeni UNI’yi listeleyen en son büyük kripto para borsası oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitifnex bugün UNI/USD ve UNI/USDT çiftleri için al-sat işlemlerini başlattı. Bitfinex, tokeni hızlı bir şekilde listeleyen büyük kripto para borsaları Coinbase Pro, OKEx ve Binance’i takip etti.

Çarşamba günü piyasaya çıkan UNI, Perşembe günü 3.21$’dan işlem gördü. O zamandan beri değeri iki katına çıktı. CoinMarketCap sitesinden alınan verilere göre, bu haber girildiğinde UNI’nin fiyatı 6.01$ civarındaydı.

UNI bir yönetim tokenidir, yani UNI sahipleri bulundukları ağda yapılacak değişiklerle ilgili söz hakkına sahiptir. UNI’niz varsa ağda değişiklik önerisinde de bulunabilirsiniz ve eğer bu öneriniz topluluğun çoğunluğu tarafından kabul edilirse hayata geçirilir.

Ağa likidite sağlayanlar, tokeni ekstra bir ödül olarak kazanır. Uniswap, işlemleri kolaylaştırmak için likidite havuzuna dayanan merkezi olmayan bir kripto para borsadır. Likidite havuzu, Uniswap kullanıcılarının tokenleri takas etmek için kullanabilecekleri bir miktar paradır.

Uniswap’in UNI tokeni, geçen ay tanıtılan SushiSwap’in SUSHI tokeninden hemen sonra geldi. Bu ikilinin birbirleriyle büyük bir rekabet içinde oldukları biliniyor. SushiSwap esasında Uniswap’ın bir klonudur.

Bugün akıllı sözleşmelerinde 487 milyon dolar kilit altında olan SushiSwap, Uniswap’in işini bitirmek üzereydi. UNI’yi piyasaya sürdükten sonra, ölçüm sitesi DeFi Pulse’dan gelen verilere göre Uniswap, akıllı sözleşmelerinde en çok değeri kilitlenmiş olan DeFi akıllı sözleşmesi oldu. Uniswap’ın akıllı sözleşmelerinde bu haber girildiği esnada yaklaşık 1.85 milyar dolarlık bir değer kilitli bulunuyordu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar