28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Forbes’un 30 Yaş Altı Zenginler Listesinde 10 Kripto Girişimci Yer Alıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bu yıl Forbes tarafından hazırlanan 30 yaşın altı listesinde yer alan genç iş liderlerinden on tanesinin blok zinciri ve kripto para alanında çalışıyor olması, sektörün ana akım medya tarafından artan kabulünü vurguladığı şeklinde yorumlandı.

Binance indirim kodu

İsmine rağmen listeyle aslında çeşitli kategorilerde 600 genci vurgulayan Forbes, biri risk sermayesi, biri enerji ve biri de üretim alanında olmak üzere kripto dünyası finans kategorisinde yedi kişiye yer verdi.

Binance indirim kodu

Finans kategorisinde 1.2 milyar dolarlık kripto türev borsası FTX ve ticaret firması Alameda Research’le Sam Bankman-Fried yer aldı. Geçen yıl piyasaya sürüldüğünden bu yana FTX, seçimler için tahmin pazarları, Bitcoin’in doğrulama gücü oranı ve petrol için vadeli işlem sözleşmeleri gibi yenilikçi ürünler sunarak dalgalar yarattı ve bu yıl borsa için 30 milyon dolar kâr sağladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

ABD merkezli ilk token teklifi ve değişim platformu CoinList’in kurucu ortağı Brain Tubergen de Forbes’tan geçer not almayı başardı. CoinList, 2017’de piyasaya sürüldüğünden bu yana, a16z, Sequoia Capital ve Bain Capital Ventures dahil olmak üzere sektörün önemli isimleri tarafından desteklenen birçok kripto projesi için 800 milyon dolardan fazla kaynak yarattı.

Sektörde önemli bir cinsiyet farkı mevcut

Öne çıkan kripto liderlerinin neredeyse üçte biri kadınlardan oluşurken bunun küçülmeye işaret ettiği ancak yine de düşük kadın katılımıyla ünlü bir sektörde önemli bir cinsiyet farkının mevcut olduğu kaydedildi. Forbes, Bitcoin’in ilk kadın çekirdek protokol mühendisi Amiti Uttarwar ile birlikte kripto borç verme platformu BlockFi’nin kurucusu Flori Marquez’i ve risk sermayesi kategorisinde yer alan Volt Capital’in kurucu ortağı Soona Amhaz’ı kutladı.

Amhaz da dahil olmak üzere listedeki kripto isimlerinden üçü; risk sermayesi şirketlerini, 21 yaşındaki Paradigm Capital yatırım ortağı Charlie Noyes’i ve Pantera Capital’in ortak CIO’su ve Augur’un kurucu ortağı Joseph Krug’u temsil etti.

İlgili Haber:  Haftanın Önemli Kripto Haberleri (21-27 Eylül)

Layer1 Technologies’in kurucu ortağı Alexander Liegl, listede kripto madenciliği sektörünün tek temsilcisi oldu ve Liegl’in enerji kategorisindeki şirketi, küresel doğrulama gücü oranının %30’unu uzun vadede Amerika Birleşik Devletleri’ne getirmek için iddialı bir plan hazırladı.

Bitcoin ödeme firması Zap’ın CEO’su Jack Mallers da finans kategorisinde yer aldı.

Forbes, blok zinciri destekli tedarik zinciri veri platformu Authenticiti’nin üç kurucu ortağı olan Andrew Yang, Yeong Woo Park ve Athanasios Karachotzitis’in isimlerini de üretim kategorisi altında andı.

Genç kripto liderleri senelerdir övülüyor

Kriptonun finans kategorisindeki bu güçlü varlığının, jüri üyelerinin sektörle bağları olduğu gerçeğinden kaynaklandığı belirtildi. Jüri içerisinde, bir dijital varlıklar fonu işleten Ark Investment Management’ın kurucusu Cathie Wood ile birlikte Galaxy Digital’in kurucusu ve Bitcoin boğası olan Mike Novogratz’ın bulunması dikkat çekti.

Forbes, Tron’un kurucusu Justin Sun’ın yer aldığı 2017 30 yaş altı 30 Asyalı listesi ve Melonport ve Agora Trade’in Reto Trinkler’ı içeren 2018 listesiyle genç kripto liderlerinin başarılarını vurguladı.

Takip eden sene içerisinde; Bitwise CEO’su Hunter Horsley, Bail Bloc’dan JB Rubinovitz, Lightning Labs’dan Olaoluwa Osuntokun ve Nader Al-Naji ile birlikte Forbes tarafından kutlanan kripto girişimci sayısının arttığı görüldü.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar