1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

Fortune Dergisi, 1.3 Milyon Dolarlık NFT Satışı Gerçekleştirdi ve Gelirinin Yarısını Basın Kuruluşlarına Bağışladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Fortune dergisi ve NFT sanatçısı pplpleasr, geçen ay gerçekleştirilen ortak NFT satışlarından elde ettikleri gelirin yarısını, özgür basın kuruluşlarını desteklemek için bağışladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Fortune dergisi ve NFT sanatçısı pplpleasr, toplam dört farklı basın kuruluşuna 650.000 Dolar değerinde Ethereum (ETH) bağışladı.
  • Söz konusu fon, Ağustos ayında Fortune dergisi tarafından gerçekleştirilen “NFT dergi kapağı” satışından elde edildi.
  • Bu NFT satışından 1.3 milyon Dolarlık gelir elde edildi.

Popüler NFT sanatçısı pplpleasr ve ünlü iş dünyası yayını Fortune, geçen ay, oldukça ses getiren bir NFT satışı gerçekleştirdi. Söz konusu NFT satışından elde edilen gelirin yarısı basın kuruluşlarına bağışlandı.

Binance indirim kodu

Fortune ve pplpleasr, NFT Satışından Toplam 1.3 Milyon Dolar Gelir Elde Etti

Fortune ve pplpleasr, Ağustos ayındaki NFT açık artırmasından toplam 1.3 milyon Dolarlık gelir elde etti. Bugün ise her iki kuruluşun ortak kararından hareketle yaklaşık 650.000 Dolarlık bir fonun dört farklı basın kuruluşuna bağışlandığı bildirildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Fonların bağışlandığı basın kuruluşları; Sınır Tanımayan Gazeteciler, GroundTruth Projesi, Kâr Amacı Gütmeyen Haber Enstitüsü (INN) ve Gazetecileri Koruma Komitesi olarak açıklandı. Her bir basın kuruluşu, NFT satışından elde edilen gelirden yaklaşık 165.000 Dolarlık pay aldı. Bağışlar, kripto merkezli bir yardım platformu olan Endaoment aracılığıyla gerçekleştirildi.

INN CEO’su Sue Cross konu ile ilgili yayınladığı açıklamada, “Hayırseverliğe yönelik bu yenilikçi yaklaşımın parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu fon, bireylerin ve kuruluşların temel bir kamu hizmeti olarak gazeteciliğe yatırım yapmasının ve her geçen gün büyüyen bir trendin örneğidir.” ifadelerini kullandı.

NFT Dergi Kapağı

Ağustos ayında Fortune, yeni kapak sayfasının gelişen merkezi olmayan finans (DeFi) dünyasına ve diğer kripto endüstrisi alanlarına odaklanacağını ve pplpleasr tarafından tasarlanan bir NFT görseli içereceğini açıkladı. Sanatçı pplpleasr, Uniswap ve Aave gibi DeFi protokolleriyle çalışması ve NFT olarak satılan dijital sanat eserlerini yayınlaması ile tanınıyor.

İlgili Haber:  Ethereum’daki NFT Çılgınlığı Sona mı Erdi?

Bu anlamda Fortune ve pplpleasr ortaklığı ile hazırlanan NFT koleksiyonu, OpenSea platformu üzerinde toplam 1.3 milyon Dolarlık gelir elde ederek satıldı; ve gelirin yarısı, özgür basın kuruluşlarını desteklemek için bağışlandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar