9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Fortune Dergisi, 1.3 Milyon Dolarlık NFT Satışı Gerçekleştirdi ve Gelirinin Yarısını Basın Kuruluşlarına Bağışladı

Önemli Gelişmeler

Fortune dergisi ve NFT sanatçısı pplpleasr, geçen ay gerçekleştirilen ortak NFT satışlarından elde ettikleri gelirin yarısını, özgür basın kuruluşlarını desteklemek için bağışladı.

blank

Haberin Özeti

  • Fortune dergisi ve NFT sanatçısı pplpleasr, toplam dört farklı basın kuruluşuna 650.000 Dolar değerinde Ethereum (ETH) bağışladı.
  • Söz konusu fon, Ağustos ayında Fortune dergisi tarafından gerçekleştirilen “NFT dergi kapağı” satışından elde edildi.
  • Bu NFT satışından 1.3 milyon Dolarlık gelir elde edildi.

Popüler NFT sanatçısı pplpleasr ve ünlü iş dünyası yayını Fortune, geçen ay, oldukça ses getiren bir NFT satışı gerçekleştirdi. Söz konusu NFT satışından elde edilen gelirin yarısı basın kuruluşlarına bağışlandı.

blank

Fortune ve pplpleasr, NFT Satışından Toplam 1.3 Milyon Dolar Gelir Elde Etti

Fortune ve pplpleasr, Ağustos ayındaki NFT açık artırmasından toplam 1.3 milyon Dolarlık gelir elde etti. Bugün ise her iki kuruluşun ortak kararından hareketle yaklaşık 650.000 Dolarlık bir fonun dört farklı basın kuruluşuna bağışlandığı bildirildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Fonların bağışlandığı basın kuruluşları; Sınır Tanımayan Gazeteciler, GroundTruth Projesi, Kâr Amacı Gütmeyen Haber Enstitüsü (INN) ve Gazetecileri Koruma Komitesi olarak açıklandı. Her bir basın kuruluşu, NFT satışından elde edilen gelirden yaklaşık 165.000 Dolarlık pay aldı. Bağışlar, kripto merkezli bir yardım platformu olan Endaoment aracılığıyla gerçekleştirildi.

INN CEO’su Sue Cross konu ile ilgili yayınladığı açıklamada, “Hayırseverliğe yönelik bu yenilikçi yaklaşımın parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu fon, bireylerin ve kuruluşların temel bir kamu hizmeti olarak gazeteciliğe yatırım yapmasının ve her geçen gün büyüyen bir trendin örneğidir.” ifadelerini kullandı.

NFT Dergi Kapağı

Ağustos ayında Fortune, yeni kapak sayfasının gelişen merkezi olmayan finans (DeFi) dünyasına ve diğer kripto endüstrisi alanlarına odaklanacağını ve pplpleasr tarafından tasarlanan bir NFT görseli içereceğini açıkladı. Sanatçı pplpleasr, Uniswap ve Aave gibi DeFi protokolleriyle çalışması ve NFT olarak satılan dijital sanat eserlerini yayınlaması ile tanınıyor.

İlgili Haber:  "Kendi Kendini Yok Eden NFT" Açık Artırmaya Çıkarılıyor

Bu anlamda Fortune ve pplpleasr ortaklığı ile hazırlanan NFT koleksiyonu, OpenSea platformu üzerinde toplam 1.3 milyon Dolarlık gelir elde ederek satıldı; ve gelirin yarısı, özgür basın kuruluşlarını desteklemek için bağışlandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend