Fox, Yeni NFT Stüdyosu İçin 100 Milyon Dolarlık Fon Sağladı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Fox News’in arkasındaki şirket olan Fox Corporation, gelişmekte olan NFT planlarını daha da büyütmek için 100 milyon Dolarlık bir fon sağladı.

blank

Haberin Özeti

  • Fox Entertainment, yeni NFT planları için 100 milyon Dolarlık fon sağladığını duyurdu.
  • Fox, Mayıs ayında bir tür NFT pazarı olan Blockchain Creative Labs’ı başlatmıştı.

Fox Entertainment, Mayıs ayında, bir tür NFT pazarı olan Blockchain Creative Labs’ın piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Medya devi, pazarın NFT’ler de dahil olmak üzere çeşitli dijital ürünler satacağını açıkladı.

blank

Fox’tan 100 Milyon Dolarlık Devasa Bir Fon Desteği

Şirket, şimdilerde ise 100 milyon Dolarlık yeni bir fonla NFT planlarını daha da büyütmüş gibi görünüyor. Söz konusu plan kapsamında Fox Entertainment ve animasyon stüdyosu Bento Box Entertainment arasında bir ortaklık yapıldığını altı çiziliyor.

Bento Box, geçmişte “Bob’s Burgers”, “Lazor Wulf” gibi popüler animasyon dizilerini geliştirdi ve şu anda da “Rick and Morty”nin yaratıcısı Dan Harmon’un yeni animasyon dizisi olan “Krapopolis”in yapımcılığını yapıyor. Yaklaşan Harmon serisi aynı zamanda Blockchain Creative Labs’ın da ilk prodüksiyonu olacak.

Bu ortaklık kapsamında, Bento Box’ın kurucu ortağı ve CEO’su Scott Greenberg, Blockchain Creative Labs’ı yönetecek ve Fox Entertainment CEO’su Charlie Collier’a konu ile ilgili rapor verecek.

Greenberg konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Fox ve Bento Box, dijital ürünlere, tokenler ve NFT pazarına heyecan verici teklifler getirmek için benzersiz bir fırsata sahip.” ifadelerini kullandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Fox da NFT Patlamasına Dahil Oldu

NFT’ler, sanat, müzik ve hatta GIF’ler gibi çeşitli ürünleri blockchain üzerinde kriptografik olarak temsil eder ve bir sahiplik kanıtı sağlar. Blockchain teknolojisi kullanılarak üretildikleri için NFT’ler “kanıtlanabilir” şekilde kıt ürünlerdir ve bu nedenle, “değiştirilemez token” ifadesi kullanılır.

NFT teknolojisi şimdiden oldukça yüksek satışlara sahne oldu. Örneğin, 11 Haziran’da, fantezi spor bahisleri şirketinin en büyük hissedarı DraftKings, CryptoPunks koleksiyonuna ait bir NFT için 11.8 milyon Dolarlık ödeme yaptı. Ödemeyi yapan Shalom Meckenzie, “Bu özel CryptoPunk’ı gerçekten çok istedim.” dedi.

CryptoPunks, NFT piyasasının en eski ve belki de en değerli koleksiyonlarından biridir.

Blockchain Creative Labs da bu alanı yakından takip ediyor. Firma, 100 milyon Dolarlık devasa fon desteği ile birlikte gelecekte NFT piyasasında önemli başarılar elde etmeyi umuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend