26 Mayıs 2022, Perşembe
24.3 C
İstanbul

Fraser-Jenkins Bitcoin Hakkındaki Fikrini Değiştirdi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

2020 boyunca eşi görülmemiş merkez bankası para arzları ve koronavirüs kaynaklı günlük yaşamın dijitalleşmesi sonucu bitcoin kalplere ve akıllara yerleşmeye devam ediyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı, Mart ayında yaklaşık 4.000 $’a düştüğünden bu yana yükseldi. 2017’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 $’a tırmandı. Yine de psikolojik engeli aşamadı.

Binance indirim kodu

Şimdi, yönetimi altında 631 milyar dolarlık varlığa sahip New York merkezli küresel yatırım yöneticisi AllianceBernstein’ın araştırma kolundaki üst düzey bir pazar stratejisti, bitcoin hakkındaki “fikrini değiştirdiğini” kabul etti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bernstein Research’ün portföy stratejisi ekibinin eş başkanı Fraser-Jenkins, bu hafta müşterilere ilk olarak “Bitcoin’in varlık tahsisindeki rolü hakkındaki fikrimi değiştirdim” dedi. Gelişmeye, Coindesk tarafından bildirilen bir notta yer verildi.

Fraser-Jenkins raporundan notlar

Fraser-Jenkins, bu yıl bitcoin’i enflasyona karşı potansiyel bir koruma olarak adlandıran bir dizi efsanevi yatırımcının izinden gitti. Yatırımcılar, bitcoin’in ortalama aylık getirisi %3’ün üzerinde olduğunda portföylerine az miktarda bitcoin ekleyebilmelerini öneriyor. “Bitcoin hareketi, altına benzer.”

Fraser-Jenkins, “Sonuçta bitcoin’e tahsis düşüktür. Ancak bu basit optimizasyon çerçevesinde diğer bazı varlık sınıflarına tahsis sıfırdır. Bu nedenle bu bağlamda bitcoin ampirik olarak potansiyel olarak önemli görünmektedir” diye yazdı.

Bitcoin’in diğer büyük varlıklarla ilişkisi bu yıl arttı. Ancak aynı zamanda Bitcoin’in likit bir varlık olduğu ve hızla satılabileceği konusunda uyarıda bulundu. Bu da bitcoin fiyatında vahşi dalgalanmalara neden olabilir. “Bitcoin belirli bir fiat para biriminde tam olarak enflasyona karşı koyacak şekilde hareket etmeyebilir.”

Fraser-Jenkins, “Dar bir ampirik bakış açısından, bitcoin’in [oynaklığındaki] aşağı doğru kayma onu daha arzu edilir hale getiriyor. Ancak artan korelasyonu diğer yöne işaret ediyor,” diye ekledi. Son üç yılda bitcoin’in oynaklığında bir düşüşe işaret etti. Bitcoin’in hem altına hem de hisse senetlerine göre oynaklığında göreceli bir düşüş olduğunun altını çizdi.

İlgili Haber:  Bitcoin Kıtlığı Gerçek mi ve Eğer Gerçekse Bunun Sebebi PayPal mı?

Bununla birlikte Fraser-Jenkins, “hükümetlerin ekonomilerde oynayacağı daha büyük rolün kriptoları potansiyel olarak daha çekici hale getirdiğini” belirtirken, bunun aynı zamanda “kriptoyu engelleyebileceğini” de belirtti.

Fraser-Jenkins, “Politika uygulama yoluna girerlerse, hükümetler onları sınırlamaya çalışabilir,” diye yazdı. Böylece bitcoin ve kripto para üzerindeki potansiyel hükümet baskıları hakkında ortaya atılan uyarıları tekrarlamış oldu.

Geçtiğimiz ay, milyarder kurucusu ve dünyanın en büyük hedge fonu Bridgewater Associates’in eş başkanı Ray Dalio, büyümeye devam ederse ve “alışveriş amaçlı” başlarsa hükümetlerin bitcoin’i “yasaklayacağı” konusunda uyarmıştı.

Fraser-Jenkins’e göre, “Kriptoların cazibesi, onları politika yapıcılar için potansiyel bir rahatsızlık haline getiren şeydir. Kriptoların varlık tahsisinde yeri var, ancak yasal oldukları sürece!”

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar