29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

FTX CEO’su 3 Dolardan Solana Satın Alma Fırsatını Kaçırdı: SOL Fiyatı Şimdi 183 Dolara Ulaştı!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Ocak ayında yüklü bir Solana yatırımı yapmak istemişti. Ancak bunu başaramadı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Ocak ayında yüklü bir Solana yatırımı yapmak istemişti.
  • O zamanlar Solana fiyatı 3 Dolar seviyesinde idi.
  • SOL, bugün ise 183 Dolara kadar yükseldi.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, havalı yatırım anlayışıyla kripto dünyasında son derece popüler hale geldi. FTX borsasının kurucusu ve sektörde “SBF” olarak bilinen Sam Bankman-Fried, en büyük yatırımları yapmaktan hoşlanan başına buyruk bir tüccar olarak nitelendirilebilir.

Binance indirim kodu

FTX CEO’su 3 Dolara Solana Satın Almak İstemişti

SBF, Ocak ayında, Twitter’da Coinmamba ismini kullanan bir kripto yatırımcısının tüm Solana varlıklarını satın almak için çeşitli tekliflerde bulundu. O zamanlar SOL, 2-3 Dolar fiyatı arasında seyrediyordu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

SBF, o gün Coinmamba’ya attığı tweette, “Şu anda sahip olduğun tüm SOL varlıklarını 3 Dolardan satın alacağım. Bana istediğin kadar sat.” ifadelerini kullandı.

Kripto İçin Efsane Bir Tweet

Bu tweet, o zamandan bu yana kripto çevrelerinde efsane haline geldi. Çünkü Solana fiyatı bu haftanın başlarında 200 Dolara kadar yükseldi. SOL, bugün ise 183 Dolar fiyatında seyrediyor.

Tweet çok dikkat çekerken, kilit bir soru ise uzun süre cevapsız kaldı: SBF, arzuladığı SOL tokenlerini satın alabildi mi?

SBF, bu isteğini gerçekleştirebilmiş olsaydı servetini daha da katlama şansına erişecekti. Ancak FTX CEO’su son yaptığı açıklamada, “Ne yazık ki 3 Dolardan bu satışı yapmadılar.” ifadelerini kullandı.

Coinmamba’ya ise bugünlerde ulaşılamıyor. O günden sonra Coinmamba, Twitter profilini gizli hesaba çevirdi. Büyük SOL yatırımcısının, bu hazineyi hâlâ elinde tutup tutmadığı veya başka birilerine satıp satmadığı belli değil.

SBF’ye gelince, o zaten çoktan milyarder olmuş durumda…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend