9 Ağustos 2022, Salı
25.6 C
İstanbul

FTX CEO’su 3 Dolardan Solana Satın Alma Fırsatını Kaçırdı: SOL Fiyatı Şimdi 183 Dolara Ulaştı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Ocak ayında yüklü bir Solana yatırımı yapmak istemişti. Ancak bunu başaramadı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Ocak ayında yüklü bir Solana yatırımı yapmak istemişti.
  • O zamanlar Solana fiyatı 3 Dolar seviyesinde idi.
  • SOL, bugün ise 183 Dolara kadar yükseldi.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, havalı yatırım anlayışıyla kripto dünyasında son derece popüler hale geldi. FTX borsasının kurucusu ve sektörde “SBF” olarak bilinen Sam Bankman-Fried, en büyük yatırımları yapmaktan hoşlanan başına buyruk bir tüccar olarak nitelendirilebilir.

Binance indirim kodu

FTX CEO’su 3 Dolara Solana Satın Almak İstemişti

SBF, Ocak ayında, Twitter’da Coinmamba ismini kullanan bir kripto yatırımcısının tüm Solana varlıklarını satın almak için çeşitli tekliflerde bulundu. O zamanlar SOL, 2-3 Dolar fiyatı arasında seyrediyordu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

SBF, o gün Coinmamba’ya attığı tweette, “Şu anda sahip olduğun tüm SOL varlıklarını 3 Dolardan satın alacağım. Bana istediğin kadar sat.” ifadelerini kullandı.

Kripto İçin Efsane Bir Tweet

Bu tweet, o zamandan bu yana kripto çevrelerinde efsane haline geldi. Çünkü Solana fiyatı bu haftanın başlarında 200 Dolara kadar yükseldi. SOL, bugün ise 183 Dolar fiyatında seyrediyor.

Tweet çok dikkat çekerken, kilit bir soru ise uzun süre cevapsız kaldı: SBF, arzuladığı SOL tokenlerini satın alabildi mi?

SBF, bu isteğini gerçekleştirebilmiş olsaydı servetini daha da katlama şansına erişecekti. Ancak FTX CEO’su son yaptığı açıklamada, “Ne yazık ki 3 Dolardan bu satışı yapmadılar.” ifadelerini kullandı.

Coinmamba’ya ise bugünlerde ulaşılamıyor. O günden sonra Coinmamba, Twitter profilini gizli hesaba çevirdi. Büyük SOL yatırımcısının, bu hazineyi hâlâ elinde tutup tutmadığı veya başka birilerine satıp satmadığı belli değil.

SBF’ye gelince, o zaten çoktan milyarder olmuş durumda…

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar