30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

FTX CEO’su, Dogecoin, Bitcoin ve Ethereum Yatırımcıları Hakkında İlginç Bir Gerçek Paylaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Bu yıl kripto paraları destekleyen finans uygulamalarının sayısı arttıkça ve ülkeler Korona döneminde vatandaşlarına nakit olarak destek sağladıkça Bitcoin ve diğer kripto paralar da büyük bir uçuşa geçti.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı, şaka hissesi olarak da anılan Tesla, Gamestop ve AMC gibi hisseler ile beraber yükseldi. Yatırımcılar teknoloji şirketlerine yöneldiği için bu yükselişten Facebook gibi şirketler de payını aldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

“Gamestop’a Yatırım Yapanlar ile Dogecoin’e Yatırım Yapanlar Aynı Kişiler”

Piyasaları sakinleştirmek için bazı hisse senetlerinin satın alımına kısıtlamalar getirilmesiyle beraber yüz milyonlarca dolar şaka coini olan Dogecoin’e aktı. FTX CEO’su milyarder Sam Bankman-Fried, bu durumdan dolayı ana akım finans araçlarıyla kripto parlar arasında bir yakınsama yaşanacağını söylüyor: “Hem kripto paralara hem de geleneksel hisse senetlerine yatırım yapmakla ilgilenen çok çok sayıda insan bulunuyor. Kripto para ve hisse senedi alım satım platformu olan Robinhood gibi birkaç satış yerinin Gamestop hisselerinin alım satımına sınırlama getirdiği andan itibaren, gerçekten de o saat itibariyle yüz milyonlarca dolar Dogecoin’e aktı. Bu yüzden bu yatırım yapan insanların Gamestop’a yatırım yapan insanlarla aynı kişiler olduğuna dair güçlü kanıtlar bulunuyor.

“Facebook ve Tesla’ya Yatırım Yapanlar Bitcoin ve Ethereum’a da Yapıyor”

Bir hedge fonunda Gamestop hisselerinin fiyatının düşeceğine dair short pozisyonu alınmasının ardından internet üzerinden organize olan bir grup yatırımcı, hisse fiyatının fırlamasına neden olmuştu. Bunun üzerine alım satım platformu Robinhood Gamestop hisselerinin alım satımına kısıtlama getirmişti. Bankman-Fried bu durumu şöyle değerlendirdi: “Gamestop hisselerini satın alan aynı insanlar, bunun ardından Dogecoin satın almaya başladılar. Ve bence açıkçası Tesla ve Facebook hisselerini satın alanlar ile Bitcoin ve Ethereum satın alan insanlar da aynı kişiler.

İlgili Haber:  Dünya Çapında Bitcoin ATM Sayısı 10.000'e Ulaştı!

Robinhood hisse senedi alım satım ve finans platformlarından birini oluşturuyor. PayPal gibi dev ödeme şirketleri de birkaç ay önce Bitcoin ve diğer kripto paralar ile ödemeleri desteklemeye başlamıştı. İleri bir tarihte gerçekleşecek halka arzı için yayınladığı belgede Robinhood, yılın ilk üç ayında bünyesinde gerçekleştirilen işlemlerden kazandığı gelirin %17’sinin kripto paralardan geldiğini, bu oranın %34’ünün de Dogecoin’den sağlandığını açıklamıştı. FTX CEO’su konuyla ilgili şunları şöyledi: “Kripto para dünyasının ana akıma gittikçe yaklaşmasıyla ve ana akımın da kripto paralara gittikçe yaklaşmasıyla birlikte iki ekosistem arasında gittikçe artan bir yakınsama görüyoruz. İnsanlar giderek hem kripto paralara hem de hisse senetlerine yatırım yapmak konusunda ilerliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar