10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.7 C
İstanbul

FTX Kurucusu, Bitcoin Kurumsal Yatırımları Konusunda İyimser: “2022 Kripto Para İçin Güzel Bir Yıl Olacak”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

FTX borsasının kurucusu Sam Bankman-Fried (SBF), dünya çapında düzenleyici netlik arttıkça Bitcoin ve kripto para endüstrisinin kurumsal benimseme oranının da artacağını düşünüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • FTX kripto borsası kurucusu Sam Bankman-Fried, dünya çapındaki düzenlemelerin Bitcoin’in kurumsal benimsenmesini artıracağı konusunda iyimser görünüyor.
  • Kripto milyarderi ayrıca NFT endüstrisinin kripto – metaverse oyunu entegrasyonunda kilit rol oynayacağının altının çiziyor.

FTX kripto borsası kurucusu Sam Bankman-Fried, dünya çapındaki düzenlemelerin Bitcoin’in kurumsal benimsenmesini artıracağı konusunda iyimser görünüyor.

Binance indirim kodu

“Yasal Düzenlemeler, Bitcoin Yatırımlarını Artıracak”

3 Ocak’ta Bloomberg ile yaptığı röportajda SBF, kripto düzenlemeleri, kurumsal benimseme ve metaverse hakkında konuştu. Piyasalar için 2021’in zorlu bir şekilde sonlanmasına rağmen SBF 2022 ile ilgili oldukça “iyimser”.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

SBF, “Beni temelde iyimser yapan şeyler, ABD’de ve küresel olarak daha fazla ülkede düzenleyici netliğin ortaya çıkmaya başlaması. Bunun Bitcoin ve kripto para endüstrisinin kurumsal benimsenmesine katkı sağlayacağını düşünüyorum.” dedi.

SBF buna ek olarak, “Birçok farklı hükümet, gelecek yıl içinde düzenleyici yasaların çıkacağını duyurdu. Pek çoğu da kripto para için uygun düzenleyici yasalarını hazırlamak için çalışıyor.” ifadelerini kullandı.

“Tüm Finans Kurumları Kripto Parayı Analiz Ediyor”

SBF’nin iyimserliğinin bir başka kaynağı ise büyük kurumların kripto ekosistemine akın etmeye başladığı canlılıktan geliyor gibi görünüyor. FTX kurucusu konu ile ilgili, “Temelde konuştuğum her büyük finans kurumu, her büyük banka, her büyük yatırım bankası, emeklilik fonları, hepsi bu sektörü yakından takip ediyor ve yatırım fırsatı arıyor.” ifadelerini kullandı.

Kripto milyarderi ayrıca NFT endüstrisinin kripto – metaverse oyunu entegrasyonunda kilit rol oynayacağının altının çizdi. FTX’in bu alana dair herhangi bir geliştirmesi veya teşvik programı olacak mı, henüz belli değil.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar