25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

FTX Kurucusu, Bitcoin Kurumsal Yatırımları Konusunda İyimser: “2022 Kripto Para İçin Güzel Bir Yıl Olacak”

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

FTX borsasının kurucusu Sam Bankman-Fried (SBF), dünya çapında düzenleyici netlik arttıkça Bitcoin ve kripto para endüstrisinin kurumsal benimseme oranının da artacağını düşünüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • FTX kripto borsası kurucusu Sam Bankman-Fried, dünya çapındaki düzenlemelerin Bitcoin’in kurumsal benimsenmesini artıracağı konusunda iyimser görünüyor.
  • Kripto milyarderi ayrıca NFT endüstrisinin kripto – metaverse oyunu entegrasyonunda kilit rol oynayacağının altının çiziyor.

FTX kripto borsası kurucusu Sam Bankman-Fried, dünya çapındaki düzenlemelerin Bitcoin’in kurumsal benimsenmesini artıracağı konusunda iyimser görünüyor.

Binance indirim kodu

“Yasal Düzenlemeler, Bitcoin Yatırımlarını Artıracak”

3 Ocak’ta Bloomberg ile yaptığı röportajda SBF, kripto düzenlemeleri, kurumsal benimseme ve metaverse hakkında konuştu. Piyasalar için 2021’in zorlu bir şekilde sonlanmasına rağmen SBF 2022 ile ilgili oldukça “iyimser”.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

SBF, “Beni temelde iyimser yapan şeyler, ABD’de ve küresel olarak daha fazla ülkede düzenleyici netliğin ortaya çıkmaya başlaması. Bunun Bitcoin ve kripto para endüstrisinin kurumsal benimsenmesine katkı sağlayacağını düşünüyorum.” dedi.

SBF buna ek olarak, “Birçok farklı hükümet, gelecek yıl içinde düzenleyici yasaların çıkacağını duyurdu. Pek çoğu da kripto para için uygun düzenleyici yasalarını hazırlamak için çalışıyor.” ifadelerini kullandı.

“Tüm Finans Kurumları Kripto Parayı Analiz Ediyor”

SBF’nin iyimserliğinin bir başka kaynağı ise büyük kurumların kripto ekosistemine akın etmeye başladığı canlılıktan geliyor gibi görünüyor. FTX kurucusu konu ile ilgili, “Temelde konuştuğum her büyük finans kurumu, her büyük banka, her büyük yatırım bankası, emeklilik fonları, hepsi bu sektörü yakından takip ediyor ve yatırım fırsatı arıyor.” ifadelerini kullandı.

Kripto milyarderi ayrıca NFT endüstrisinin kripto – metaverse oyunu entegrasyonunda kilit rol oynayacağının altının çizdi. FTX’in bu alana dair herhangi bir geliştirmesi veya teşvik programı olacak mı, henüz belli değil.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend