28 Mayıs 2022, Cumartesi
21.5 C
İstanbul

FTX.US, Bu Yıl İçinde Kripto Türev Ticaretini Başlatmayı Planlıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

FTX’in ABD kuruluşu başkanı Brett Harrison, borsada kripto türev ticaretinin başlatılması için hazırlıklarını tamamladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • FTX, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biridir.
  • FTX.US ise daha sınırlı hizmetlere sahiptir.
  • ABD firması, CFTC tarafından düzenlenmek üzere kripto türev ticaretini platformunda başlatmak istiyor.

Kripto para borsası FTX, Amerikan kripto endüstrisinin ön saflarına çoktan yerleşti. Miami Heat arenasını adlandırmak için yaptığı uzun vadeli anlaşma ve borsanın kurucusu Sam Bankman-Fried’in medyada sıklıkla çıkan görüntüleri bunun en net örneği…

Binance indirim kodu

FTX.US ve FTX Borsası Arasındaki Farklar

Ancak, adını aldığı popüler türev ürünler de dahil olmak üzere FTX’in finansal ürünlerinin çoğu, bağlı kuruluşu FTX.US’i kullanmak zorunda olan ABD’li müşterilere sunulmamaktadır.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

FTX.US Başkanı Brett Harrison ise firmanın bunu değiştirmek için çalıştığını ve bir yıl içinde türev ticareti sunmayı hedeflediğini söyledi.

Harrison, “Bu işin kurulmasıyla ilgili bir dizi beklenmedik durum var. En önemlisi CFTC’den onay ve destek; bu nedenle de kesin bir zaman çizelgesi belirtmek zor.” dedi. Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), ABD’deki türev piyasalarını düzenler.

Kripto Türev Ticareti Nedir?

Bitcoin vadeli işlemleri gibi türev ürünler de insanların önceden belirlenmiş bir fiyattan varlık alıp satmasına olanak tanır. Bu tür ürünler kripto paraya yatırım yapmanın bir yolunu temsil eder; aynı zamanda değişken piyasalarda riskten korunmanın bir yolu olarak da görülebilir.

Öte yandan Harrison, planları gerçekleşse bile FTX.US’nin tam olarak “FTX gibi” görünmesinin mümkün olmadığını vurguladı. Harrison konu ile ilgili, “FTX US ve FTX ayrı şirketler ve bunlar tamamen ayrı işletmeler olarak kalacak. FTX US’de işlem gören tüm türevler CFTC tarafından düzenlenecek ve bu nedenle uluslararası arenadakilerden farklı gereksinimler (ürünler, marjlar vb.) içerecektir.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  Kimchi Premium: Bitcoin, Güney Kore’de %6 Daha Yüksek Fiyattan İşlem Görüyor

FTX, Nomics’in verilerine göre, son 24 saatte 11.5 milyar Doların üzerinde işlem hacmi kaydederek küresel olarak en çok kullanılan ilk beş borsa arasında yer aldı. Buna karşılık, FTX.US ise aynı zaman diliminde 220 milyon Dolarlık bir hacim bildirdi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar