10 Ağustos 2022, Çarşamba
24.3 C
İstanbul

FTX ve Circle, USDC Stablecoini Geliştirmek İçin Ortaklık Kurduklarını Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

FTX, Circle ile ortaklık kurarak stablecoin desteğini artırıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para borsası FTX, stablecoin hizmetlerini genişletmek için kripto ödeme şirketi Circle ile ortaklık kurduğunu açıkladı.
  • FTX, bu ortaklık ile USDC stablecoine verdiği desteği de artırmış olacak.
  • Circle ve kripto para borsası Coinbase tarafından ortaklaşa oluşturulan USDC, 1 ABD Doları değerine sabitlenmiş bir stablecoin’dir.

Kripto para borsası FTX, USDC’nin ortak üreticisi Circle ile işbirliği yaparak stablecoin desteğini artırdığını açıkladı.

Binance indirim kodu

USDC Nedir?

Ortaklık, FTX’in yan kuruluşu olan Blockfolio müşterilerinin de uluslararası banka havaleleri, kredi ve banka kartlarını kullanarak ABD Doları hesaplarına para yatırmalarına ve bu hesaplardaki fonları anında USDC’ye çevirmelerine olanak tanıyacak. Fiat para birimi – USDC rotası aracılığıyla müşteriler, stablecoini Ethereum ve Solana’ya aktarabilecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

USDC, 1 ABD Doları değerine sabitlenmiş bir stablecoin’dir. Eylül 2018’de Circle ve kripto para borsası Coinbase tarafından ortaklaşa üretilen USDC, CENTER adlı bir konsorsiyum tarafından yönetiliyor. 2020’nin başlarında 400 milyon piyasadaki USDC akışı, bugün 15 milyarın üzerine çıktı.

USDC, ABD mali suçlar izleme örgütü FinCEN’e kayıtlıdır ve yasalar çerçevesinde düzenlenmektedir. USDC, aynı zamanda önde gelen bir muhasebe firması olan Grant Thornton tarafından da denetlenmektedir.

“Circle, Kripto Ödemelerini Kolaylaştırmak Açısından Öncü”

FTX’in kurucu ortağı ve CEO’su Sam Bankman-Fried konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Circle yaklaşık sekiz yıldır blok zincirler üzerinde fiat çalışması yapma konusunda öncü oldu ve kriptodaki ödemeleri kolaylaştırmak için oldukça önemli araçlar geliştirdi.” dedi.

USDC’nin, ABD dolarına sabitlenmiş pek çok rakibi var. Piyasa değerine göre en büyük stablecoin ise, her ne kadar son haftalarda başı düzenleyici kurumlar ile dertte olsa da, Tether. Diğer önde gelen stablecoinler arasında ise Gemini Doları, True USD ve Paxos yer alıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar