9 Ağustos 2022, Salı
24.5 C
İstanbul

Fundsrat Yöneticisi Tom Lee, Elon Musk’ın Kötülemelerinden Sonra Bitcoin Yıl Sonu Fiyat Tahminini Yükseltti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Fundstrat Global Advisors şirketinin yönetici ortağı Tom Lee, Elon Musk’ın Çarşamba günü sergilediği ani fikir değişliğiyle Tesla otomobillerinin satışında Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeyi durdurmasından sonra, Bitcoin’in rallisinin devam edeceği konusunda emin gözüküyor: “Bence bu durum insanların Bitcoin için negatif düşünmelerine sebep olmayacak ancak insanlar dijital varlıkların büyümesiyle ortaya çıkan sorunlara daha fazla odaklanma imkanı bulacak. Bunu aslında Bitcoin endüstrisinin yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmesi ve iş ispatı (proof of work) sistemi için daha verimli yollar bulması için bir çağrı olarak niteleyebiliriz.”

Binance indirim kodu

Tom Lee, Bitcoin Fiyat Tahminini 100.000 Dolardan 125.000 Dolara Çıkardı

12 Mayıs’ta, Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin ile gerçekleştirilen elektrikli otomobil siparişlerinin askıya alındığını duyurmuş ve sebep olarak da çevresel sorunlara işaret etmişti. Bu açıklamayla beraber dijital varlık ekosistemlerinde bir dizi şok dalgası yaşandı.

Binance indirim kodu

Haberin yayılmasıyla beraber Bitcoin neredeyse %15 değer kaybetti. Diğer büyük kripto varlıklar olan Ethereum, XRP gibi coinlerde ve Coinbase, MicroStrategy ve Square gibi kripto para bağlantılı şirketlerin de hisse senetlerinde büyük değer kayıpları yaşandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu gelişmelere rağmen Lee, piyasaların Elon Musk’ın “U dönüşünün” yarattığı şoku atlatacağı konusunda emin ve kendisine ait 2021 yılı fiyat tahminini de 100.000 dolardan 125.000 dolar olarak güncelledi.

“Bitcoin’in Ödeme Olarak Kabul Edilmesi Zorlayıcı Bir İşlem”

Fundstrat şirketinde araştırma departmanının başında görev yapan Lee, Elon Musk’ın Bitcoin ödemelerini durdurmasındaki mantığı da anladığını söyledi: “Volalitesi nedeniyle Bitcoin’in bir ödeme yöntemi olarak kabul edilmesi muhtemelen oldukça zor gelmiştir. Yani uygulama açısından, ekonomik yönden, Tesla, Bitcoin ile yapılan satışlar için sipariş esnasında bir risk dengelemesi yapmıyorsa bu durum bir şirket açısından çok da olumlu olmayabilir.”

İlgili Haber:  Tesla Bitcoin Yatırımından 101 Milyon Dolar Kâr Ettiğini Açıkladı

Ayrıca Lee’nin görüşüne göre Bitcoin aktarım işlemi, siparişin verilip müşterinin aracını daha sonra aldığı sistem ile değil, Tesla’nın araçları müşterilerine teslim ettiği gün gerçekleştiği takdirde bu şirket için daha iyi olacaktı çünkü araç teslim tarihinde Bitcoin dolar bazında daha düşük bir değere sahip olabilirdi.

Lee, Musk’ın neden böyle bir karar aldığını sorusuna ise, Tesla’nın çevresel, sosyal ve yönetimsel açıdan iyi bir şöhreti olduğunu, bu yüzden de bu alanlara dikkat eden yatırımcıların Musk’a baskı uygulamış olabileceğini söyledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar