Fundstrat CEO’su: 2021’de Bitcoin Fiyatı 4 Katına Çıkabilir

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 10 ay önce

blank

Yatırım danışmanlık firması Fundstrat’ın CEO’su Tom Lee’ye göre, Bitcoin’in 2020’deki %300’e yakın artışını 2021’de daha da güçlü bir performans izleyebilir.

blank

Lee, Çarşamba günü CNBC ile yaptığı bir röportajda, bitcoin’in 2017’dekine benzer parabolik bir ilerleme kaydettiğini ve bunun da 2021’de fiyatını dörde katlayabileceğini söyledi.

Lee, CNBC’ye verdiği demeçte, “2021, 2017’ye çok benzeyecek, bu da Bitcoin’in 2021’de 2020’de olduğundan daha iyi performans göstermesi gerektiği anlamına geliyor, yani %300’ün üzerinde bir performan..” dedi.

Bitcoin’in %300 civarında bir kazanç getirdiği ve tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükseldiği güçlü bir 2020’nin ardından, 2021 daha da güçlü olabilir.

Yukarıdaki ifade, Çarşamba günü CNBC’ye verdiği bir röportajda, 2021’de Bitcoin’de %300 artış beklediğini söyleyen Fundstrat’tan Tom Lee’ye ait.

Bitcoin’in şu an yaklaşık 29.000 dolar olduğunu düşünürsek, 4 katına çıktığında 116.000 dolar seviyelerine gelmiş olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

[Editörün notu: röportajın yapıldığı zaman bitcoin 29.000 dolar civarındaydı, bu yazının girildiği an itibariyle ise 32.400 dolar seviyesinde]

Lee’ye göre, 2017’dekine benzer parabolik bir ralli sayesinde Bitcoin daha yükseğe çıkacak.

Fundstrat’ın dijital varlık stratejisti David Grider, Çarşamba günü yayınladığı bir notla bitcoin’in 2021’de en az 40.000 dolara ulaşmasını beklediğini belirtti.

Önümüzdeki 6-12 ay boyunca bitcoin ve kriptoda daha geniş bir şekilde devam eden bir ralli için koşulların yerinde olduğuna inanıyoruz. Kurumsal satın alma, yasal riskten arındırma ve ABD teşvik paketleri, pozitif ivmede artışa neden olan faktörler.” dedi Grider.

Ancak Lee’ye göre 2021’de borsa ve hisse senetleri düzeltme yaşarsa, Bitcoin için olumlu görünüm bozulabilir.

Lee, “Bitcoin, varlık üzerinde bir risk gibi davranıyor, bu nedenle S&P’nin en iyi performans gösterdiği yıllar, Bitcoin için de en iyi yıllar. Bu yüzden bence hisse senetlerinde bir düzeltme olursa Bitcoin düşecek” dedi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Ripple (XRP), Amerikan Borsalarında Tekrar Listelenebilir Mi? Coinbase CEO’sundan Ripple’a Büyük Destek Geldi!

Coinbase CEO’su Armstrong, SEC ile olan savaşında Ripple’a destek verdiğini açıkladı ve XRP’nin Coinbase üzerinde tekrardan listelenebileceğine dair spekülasyonları...
Send this to a friend