11 Ağustos 2022, Perşembe
23.7 C
İstanbul

Taraftar Tokenlerine Şimdiye Kadar 350 Milyon Dolardan Fazla Yatırım Yapıldı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dünyanın en büyük kulüplerini takip eden futbol taraftarları, kripto para piyasasında büyüyen taraftar token endüstrisine şimdiden milyonlarca Dolar harcadı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • BBC’ye göre dünyanın en büyük futbol kulüpleri, kripto para piyasasında taraftar tokenlerinden büyük paralar kazandı.
  • Lazio, Manchester City, Porto ve Santos’un en fazla taraftar tokeni satışı yapan kulüpler olduğu tespit edildi.

BBC’ye göre dünyanın en büyük futbol kulüpleri, kripto para piyasasında taraftar tokenlerinden büyük paralar kazandı.

Binance indirim kodu

Kripto Para Piyasası ve Futbol Arasındaki İlişki

BBC konu ile ilgili yayınladığı bir raporda, “BBC News tarafından yapılan analiz, kripto para piyasasındaki taraftar tokenlerine 260 milyon Sterlinden (350 milyon Dolar) fazla yatırım yapıldığını gösteriyor.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

BBC’nin bulgularına göre, çeşitli Avrupa liglerindeki 24 kulüp geçtiğimiz süreçte taraftar tokenlerini başlattı; ve pek çoğu da ilerleyen süreçte bu alana girmeyi düşünüyor. Bu kulüplerin 8 tanesi İngiltere Premier Lig’de mücadele veriyor. Premier Lig pek çok otorite tarafından dünyanın en prestijli futbol ligi olarak kabul ediliyor.

Taraftar Tokenlerindeki Yükseliş

BBC tarafından analiz edilen kulüplerin çoğu, esasen kulübe özel kripto paralar olarak nitelendirilen “taraftar tokenleri” sunuyor. Manchester City gibi bazı kulüpler ise ayrıca NFT satışı da yapıyor.

Taraftar tokeni piyasasının yükselişinde, bu tokenlerin satışı ve ticareti için kurulmuş bir platform olan Socios’un ise kilit rol oynadığı belirtiliyor.

Socios, BBC’ye bugüne kadar 270 milyon ila 300 milyon Dolar arasında kripto para satışı yaptığını bildirdi. Bu miktarın ne kadarının doğrudan kulüplere gittiği ise açıklanmadı.

BBC ayrıca Lazio, Manchester City, Porto ve Santos’un en fazla taraftar tokeni satışı yapan kulüpler olduğunu tespit etti. Öte yandan Manchester City ve Lazio’ya bağlı tokenler, piyasaya sürüldüklerinden bu yana en çok değer kaybeden tokenler oldu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.
En Çok Okunanlar