26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Taraftar Tokenlerine Şimdiye Kadar 350 Milyon Dolardan Fazla Yatırım Yapıldı!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Dünyanın en büyük kulüplerini takip eden futbol taraftarları, kripto para piyasasında büyüyen taraftar token endüstrisine şimdiden milyonlarca Dolar harcadı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • BBC’ye göre dünyanın en büyük futbol kulüpleri, kripto para piyasasında taraftar tokenlerinden büyük paralar kazandı.
  • Lazio, Manchester City, Porto ve Santos’un en fazla taraftar tokeni satışı yapan kulüpler olduğu tespit edildi.

BBC’ye göre dünyanın en büyük futbol kulüpleri, kripto para piyasasında taraftar tokenlerinden büyük paralar kazandı.

Binance indirim kodu

Kripto Para Piyasası ve Futbol Arasındaki İlişki

BBC konu ile ilgili yayınladığı bir raporda, “BBC News tarafından yapılan analiz, kripto para piyasasındaki taraftar tokenlerine 260 milyon Sterlinden (350 milyon Dolar) fazla yatırım yapıldığını gösteriyor.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

BBC’nin bulgularına göre, çeşitli Avrupa liglerindeki 24 kulüp geçtiğimiz süreçte taraftar tokenlerini başlattı; ve pek çoğu da ilerleyen süreçte bu alana girmeyi düşünüyor. Bu kulüplerin 8 tanesi İngiltere Premier Lig’de mücadele veriyor. Premier Lig pek çok otorite tarafından dünyanın en prestijli futbol ligi olarak kabul ediliyor.

Taraftar Tokenlerindeki Yükseliş

BBC tarafından analiz edilen kulüplerin çoğu, esasen kulübe özel kripto paralar olarak nitelendirilen “taraftar tokenleri” sunuyor. Manchester City gibi bazı kulüpler ise ayrıca NFT satışı da yapıyor.

Taraftar tokeni piyasasının yükselişinde, bu tokenlerin satışı ve ticareti için kurulmuş bir platform olan Socios’un ise kilit rol oynadığı belirtiliyor.

Socios, BBC’ye bugüne kadar 270 milyon ila 300 milyon Dolar arasında kripto para satışı yaptığını bildirdi. Bu miktarın ne kadarının doğrudan kulüplere gittiği ise açıklanmadı.

BBC ayrıca Lazio, Manchester City, Porto ve Santos’un en fazla taraftar tokeni satışı yapan kulüpler olduğunu tespit etti. Öte yandan Manchester City ve Lazio’ya bağlı tokenler, piyasaya sürüldüklerinden bu yana en çok değer kaybeden tokenler oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
En Çok Okunanlar
Send this to a friend