G-string nedir

G-string ya da gee-string ince bir kumaş, deri veya plastikten yapılmış, cinsel organları örten ve kalça arasından geçen bir tür tangadır. G-string genelde kadınların iç çamaşır olarak giydiği bazen erkekler tarafından da giyilebilen bir giysidir. G-string ayrıca mayo olarak da kullanılır. Bazı ekzotik dansçılar da g-string giyerler.

G-string ile tanga ifadeleri genellikle karıştırılır fakat her ikisi de birbirinden farklı iki giysidir. Her ikisi de seksi kıyafet kategorisindedir.

Ne zaman G-string ne zaman tanga giyileceği konusu ise tartışmalıdır ve pek çoğu için net değildir. G-string kısaca cinsel organları örten incecik bir kumaş, deri ya da plastiktir. Amazon’un balta girmemiş ormanlarında örneğin yerliler bu türden kıyafetler giyerler. Yerlilerin sadece cinsel organlarını kapattıkları bu giysi g-string’den başka birşey değildir.

Tanga nedir

Tanga ise biraz daha geniş kapsamlı ve büyüktür ve g-string aslında tanganın bir alt türü olarak addedilir. Tangada kalçanın ortasından geçen kumaş daha geniş ve daha büyüktür. G-string’de ise kalçanın arasından geçen kumaş ip gibi incedir. G-string adından da anlaşılacağı üzere iptir aslında. Tanga ise bu ipin biraz daha kalın olanıdır.

G-string ile Tanga Arasındaki Fark
Jeans altına giyilmiş harika bir tanga.

Tanga g-string’den daha sağlam ve güçlü bir yapıdadır. Tangalar genellikle sert pamuktan veya elastik malzemelerden yapılır. Tangalar bazen spor amacıyla aerobik gibi alanlarda da kullanılır. G-string ise daha çok seksiliği arttırmak amacıyla ve genellikle balayı ve benzeri günlerde giyilir.

Tanga dendiği zaman aklınıza daha kalın, ağır, güçlü ve geniş bir iç çamaşır, g-string dendiğinde ise sadece cinsel organları örten hafif ve ince bir ip gelsin.

G-string ile Tanga Arasındaki Fark

G-string ile tanga arasındaki fark özetlenecek olursa;

  • Tanga g-string’i kapsar. G-string aslında tanganın bir alt türüdür.
  • Tangalar g-string’lerden daha kalın, geniş ve güçlüdür.
  • Her iki giysi de seksiliği arttırmak için kullanılır. Tanga bazen spor amaçlı da giyilir. G-string ise daha çok balayı gibi özel günlerde giyilir.

G-string ile tanga arasındaki fark özetle bu şekilde. Sizin de eklemek istedikleriniz varsa lütfen yorum bırakın.

Facebook Yorumları

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here