1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

Galaxy, Blockchain Teknolojisine Yatırım Yapmak İçin 325 Milyon Dolar Fon Topladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Galaxy Interactive, blockchain teknolojisine ve çeşitli kripto projelerine yatırım yapmak için devasa bir fon topladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Galaxy Interactive’in yeni fonu, blockchain video oyunu ve çeşitli sanat projelerine yatırım yapmayı hedefliyor.
  • Halihazırda 325 milyon Dolar değerinde finansman desteği toplandı.

Milyarder Mike Novogratz tarafından kurulan ve hızla büyüyen kripto yatırım şirketi Galaxy Digital, Salı günü Galaxy Interactive departmanının 325 milyon Dolarlık bir yatırım fonu topladığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Blockchain’in Gelişen Alanlarına Yatırım Yapılacak

Yeni fonun özellikle “yüksek etkileşimli” projelere ayrılacağı ve “içerik, finans ve teknolojinin kesiştiği noktada” kullanılacağı belirtildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

“Etkileşimli” fona liderlik eden Galaxy genel ortağı Sam Englebardt, yatırım alanı olarak ise temelde kripto oyunları ve sanatsal faaliyetlere odaklanılacağını vurguladı.

Son haftalarda popülerleşen “metaverse”i alandaki en büyük değişiklik olarak nitelendiren Englebardt, “Gençlerin toplu halde dijitale geçmesinin bir sonucu olarak ortaya çıkan fırsatlara yatırım yapıyoruz. Kendileri için oluşturdukları dijital kimlik de gerçek dünya kadar önemli.” ifadelerini kullandı.

Yeni Galaxy Interactive fonu, bu kısa zamanda video oyunu yapımcısı Mythical Games ve Masterworks gibi şirketlere yaklaşık 150 milyon Dolarlık sermaye yatırımı yaptı.

Galaxy Digital ve Kripto Para

2017 yılında piyasaya sürülen Galaxy Digital, sektördeki en eski kripto yatırım şirketlerinden biridir.

Englebardt, birçok projenin bir “PowerPoint sunumundan ve süslü isimler”den oluştuğu 2017 ve 2018’de, böylesine güçlü bir kripto ekibiyle tanıştığı için mutlu olduğunu söyledi.

Englebardt, ayrıca yazılım altyapısının da son beş yılda çarpıcı bir şekilde geliştiğini ve geçmişte olduğu gibi sadece protokol yerine blok zincirinin uygulama katmanına adanmış çok sayıda projenin bulunduğunu belirtti.

Yeni fonun ortakları arasında, kripto yatırımlarının giderek daha yaygın hale geldiğini yansıtan kurumlar, aile ofisleri ve çeşitli üniversite fonları yer alıyor. Son olarak Englebardt, portföy şirketlerine yatırım yaptığı takdirde fonun token alabileceğini de söylüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar