9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Galaxy, Blockchain Teknolojisine Yatırım Yapmak İçin 325 Milyon Dolar Fon Topladı

Önemli Gelişmeler

Galaxy Interactive, blockchain teknolojisine ve çeşitli kripto projelerine yatırım yapmak için devasa bir fon topladı.

blank

Haberin Özeti

  • Galaxy Interactive’in yeni fonu, blockchain video oyunu ve çeşitli sanat projelerine yatırım yapmayı hedefliyor.
  • Halihazırda 325 milyon Dolar değerinde finansman desteği toplandı.

Milyarder Mike Novogratz tarafından kurulan ve hızla büyüyen kripto yatırım şirketi Galaxy Digital, Salı günü Galaxy Interactive departmanının 325 milyon Dolarlık bir yatırım fonu topladığını duyurdu.

blank

Blockchain’in Gelişen Alanlarına Yatırım Yapılacak

Yeni fonun özellikle “yüksek etkileşimli” projelere ayrılacağı ve “içerik, finans ve teknolojinin kesiştiği noktada” kullanılacağı belirtildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

“Etkileşimli” fona liderlik eden Galaxy genel ortağı Sam Englebardt, yatırım alanı olarak ise temelde kripto oyunları ve sanatsal faaliyetlere odaklanılacağını vurguladı.

Son haftalarda popülerleşen “metaverse”i alandaki en büyük değişiklik olarak nitelendiren Englebardt, “Gençlerin toplu halde dijitale geçmesinin bir sonucu olarak ortaya çıkan fırsatlara yatırım yapıyoruz. Kendileri için oluşturdukları dijital kimlik de gerçek dünya kadar önemli.” ifadelerini kullandı.

Yeni Galaxy Interactive fonu, bu kısa zamanda video oyunu yapımcısı Mythical Games ve Masterworks gibi şirketlere yaklaşık 150 milyon Dolarlık sermaye yatırımı yaptı.

Galaxy Digital ve Kripto Para

2017 yılında piyasaya sürülen Galaxy Digital, sektördeki en eski kripto yatırım şirketlerinden biridir.

Englebardt, birçok projenin bir “PowerPoint sunumundan ve süslü isimler”den oluştuğu 2017 ve 2018’de, böylesine güçlü bir kripto ekibiyle tanıştığı için mutlu olduğunu söyledi.

Englebardt, ayrıca yazılım altyapısının da son beş yılda çarpıcı bir şekilde geliştiğini ve geçmişte olduğu gibi sadece protokol yerine blok zincirinin uygulama katmanına adanmış çok sayıda projenin bulunduğunu belirtti.

Yeni fonun ortakları arasında, kripto yatırımlarının giderek daha yaygın hale geldiğini yansıtan kurumlar, aile ofisleri ve çeşitli üniversite fonları yer alıyor. Son olarak Englebardt, portföy şirketlerine yatırım yaptığı takdirde fonun token alabileceğini de söylüyor.

İlgili Haber:  Mike Novogratz: Kripto Borsaları, Bitcoin Yerine Satoshi’yi (Sats) Listelemeli

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend