9 Ağustos 2022, Salı
30.6 C
İstanbul

Galaxy Digital, DrawBridge ve Blue Fire Capital’ı Satın Aldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Galaxy Digital, kripto para ticaret şirketleri DrawBridge Lending ve Blue Fire Capital’i satın aldı. Şirket, bu sayede kurumsal finans ve kripto dünyalarını köprüleme çabalarını ikiye katlamış oldu. Bu satın almalar, hem sektör hem de önde gelen dijital varlık ticaret bankası Galaxy için önemli bir adım.

Binance indirim kodu

Satın almalar, Galaxy’nin dijital varlıklar endüstrisine daha fazla kurumsallaşma getirme stratejisinin bir parçası. Şirketin stretejisi özet olarak türev ürünlere ve vadeli işlemlere, borsada piyasa yapıcılığa, borç vermeye, borçlanmaya genişleme olarak biliniyor. Tüm hisselerin satın alınması, mevcut 400 milyon $ ‘lık AUM’a 150 milyon $’ dan fazla üçüncü taraf yapılandırılmış ürün ekledi. Galaxy’nin personel sayısının %50 artması bekleniyor.

Binance indirim kodu

Galaxy Digital Başkanı Christopher Ferraro, Forbes ile yaptığı görüşmede, “DrawBridge ve Blue Fire’ın pazar lideri yetenekleri, kurumsal yatırımcılar ve dijital varlıklarla tanışmak isteyen geleneksel varlık yöneticileri için bir alışveriş masası olarak konumumuzu daha da güçlendiriyor” dedi. “Artık Galaxy şemsiyesi altındaki uzmanlıklarıyla, piyasaya orijinal ticaret ürünleri ve hizmetleri sunmaya devam etme süratimizi hızlandırmayı umuyoruz.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

DrawBridge’den gelen yorumlar

DrawBridge CEO’su ve Kurucu Ortağı Jason Urban, Peter Wisniewski ile birlikte Galaxy Digital Trading’in Eş Başkanı olarak Galaxy Digital’e katılacak. DrawBridge Lending, kripto sermaye piyasalarına özel riskler arayan kurumsal yatırımcılar için dijital varlık ürünleri sağlayan, ilgili türevlerle yapılandırılmış krediler oluşturuyor.

DrawBridge Lending CEO’su ve Kurucu Ortağı ve Galaxy Digital Trading’in yeni Eş Başkanı Jason Urban, “Galaxy, kurumları kripto para ekosistemine getirme ve dijital varlıklar ile geleneksel finans dünyaları arasında sorunsuz bir şekilde köprü kurma konusunda ana taşıyıcı olmaya devam ediyor” dedi. “Galaxy’nin düşünceli risk yönetimi ve birinci sınıf müşteri deneyimine yaklaşımı, DrawBridge’deki kültürümüzle doğrudan uyumludur. Daha geniş bir hizmet yelpazesi geliştirmek ve sunmak için Peter Wisniewski ve tüm ticaret ekibimizle yakın çalışmayı dört gözle bekliyorum. Pazara yönelik çözümler üretmeyi de.”

İlgili Haber:  Robinhood'da Kripto Ticareti Yapan Kadın Sayısı 2021'de 7 Kat Arttı

Blue Fire: Herkes kazanacak

Blue Fire CEO’su Andrew Karos da Galaxy Digital’e katılacak ve burada CEO unvanını koruyacak. Tescilli bir nicel ticaret şirketi ve piyasa yapıcısı olan ve yıllık 36 milyar doların üzerinde işlem yapan Blue Fire, Galaxy Digital’in ana aracılık işini güçlendirirken, Galaxy’nin tamamına sahip olduğu bir yan kuruluş olarak faaliyet göstermeye devam edecek.

Blue Fire CEO’su Andrew Karos, “Dijital varlık teşhirine yönelik finans kurumları arasında talep artışını ilk elden deneyimledikten sonra Galaxy Digital ile yapılan bu işlemin hem firmalarımız hem de küresel pazardaki yatırımcılar için sayısız faydası olduğuna inanıyorum. Niceliksel alım satım yeteneklerimizi Galaxy Digital’in alım satım platformuna entegre etmek, yatırımcılara geniş ölçekte önemli verimlilikler sağlarken eksiksiz bir yetenek paketi sunmamızı sağlayacak. Bu herkesin kazandığı bir hikaye.”

Galaxy’nin ticaret müdürü Wisniewski, “Bu anlaşmaların her biri aracılığıyla Galaxy, büyük finansal borsalar ve emtia ticareti için uzun süredir bir merkez halini alan Chicago’da güçlü bir fiziksel varlık oluşturma misyonunu daha da ileriye taşıyor,” diye ekledi. “Daha fazla kurum, uygulanabilir çeşitlendiriciler ve makro riskten korunma araçları olarak bitcoin ve diğer dijital varlıkları aradıkça, tüm ihtiyaçları için bütünsel ve entegre bir platform sağlamak için stratejik olarak konumlandığımıza inanıyoruz.”

Wisniewski, “Geçtiğimiz iki buçuk yıl boyunca Galaxy Dijital ekibi, birinci sınıf ticaret yürütmeyi ve spot ve türev ticaret etrafında derin likidite erişimini kapsayan bir ürün ve teknoloji yol haritası izledi” dedi. “Bu satın almalar, kurumsal pazar liderliğimizin marj finansmanı, kredilendirme ve yapılandırılmış ürünler gibi yeni alanlara sonraki mantıksal uzantısıdır.”

Bu ilk ortaklık değil

Bu yılın başlarında Galaxy, Bitcoin satın almak, pozisyon oluşturmak ve depolamak isteyen varlık yöneticilerine ortak alım satım ve saklama hizmetleri sağlamak için Intercontinental Exchange’den çıkarılan kripto para odaklı bir ekosistem olan Bakkt ile stratejik bir ortaklık da duyurmuştu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Harun Karagülle
Harun Karagülle
İstanbul'da yaşıyor, işletme bölümü son sınıf öğrencisi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar