30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Galaxy Digital, Ethereum Fonu Başlatacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para yatırım şirketi Galaxy Digital, Ethereum için yeni fonlar planlıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Mike Novogratz tarafından yönetilen kripto yatırım şirketi Galaxy Digital, Ethereum merkezli yeni fonlar başlatıyor.
  • Galaxy Ethereum Fonu, kurumlara yönelik diğer iki fonla birlikte, Ethereum ağının yerel kripto parası olan Ether’e (ETH) yatırım yapma şansı sağlayacaktır.
  • Galaxy Digital, 815 milyon Dolarlık bir varlığı yönetiyor.

Kripto para yatırım şirketi Galaxy Digital, Ethereum için yeni fonlar planlıyor.

Binance indirim kodu

Müşterilerle paylaşılan ve The Block tarafından incelenen belgelere göre firma, kurumsal yatırımcılara yönelik iki ETH odaklı fonla birlikte Galaxy Ethereum Fonu adlı bir aracı piyasaya sürüyor. Kurumsal fon, minimum 250 bin Dolarlık bir yatırım gerektirir; ancak denizaşırı fon için bu değer minimum 100 bin Dolar seviyesindedir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

DeFi Protokollerinin Önemi Vurgulandı

Bu yeni fonlar, kripto paralarını kendi ellerinde tutmak veya takas etmekle ilgilenmeyen yatırımcılar için ETH’ye yatırım yapmalarını sağlar.

Fon profilleri, ağ için potansiyel bir büyüme alanı olarak, eşler arası ve gözetim dışı finansal ürünlerden oluşan DeFi protokollerine işaret ediyor. Bu projelerin çoğu Ethereum tabanlı tokenlere dayanıyor. Ethereum (ağ) için iyi olan şeyin Ether (kripto para birimi) için de iyi olduğu öne sürülüyor.

Galaxy Digital tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Merkezi olmayan finans alanındaki (DeFi) altı uygulama şu anda 1 milyar Dolardan fazla değere sahip ve 100 milyon Dolara varan yıllık gelir elde ediyor.” ifadeleri yer aldı.

Galaxy Digital Yönetimi Altında 815 Milyon Dolar Bulunuyor

Belgeler ayrıca firmanın şu anda yönetimi altında 815 milyon Dolara sahip olduğunu ortaya koyuyor. Karşılaştırmak için, kripto yatırım şirketi Grayscale şu anda 22 milyar Doların üzerinde bir varlığı yönetiyor.

İlgili Haber:  Kurumsal Yatırımcıların Bitcoin İlgisi Tekrar Artmaya Başladı

Milyarder ve uzun zamandır kripto para tutkunu olan Mike Novogratz, 2018’de Galaxy Digital’i kurdu. ABD’de ve diğer ülkelerde Bitcoin fonlarını çoktan başlattı; Galaxy Digital ayrıca Bakkt ile ortaklığı aracılığıyla ticaret ve saklama hizmetleri de sunuyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar