5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Galaxy Digital, Goldman Sachs’ın Bitcoin Vadeli İşlemleri İçin Likidite Sağlayacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Galaxy Digital Holdings Ltd. şirketi Goldman Sachs Group Inc. şirketinin Bitcoin vadeli işlemleri için likidite sağlayıcılığı yapacak. Yatırım şirketi Goldman Sachs kripto para piyasalarına tekrardan giriş yapmıştı.

Binance indirim kodu

 

Binance indirim kodu

Galaxy Digital Geleneksel Bankalara Bitcoin Likiditesi Sağlamaya Devam Edecek

Açıklamalara göre, Goldman Sachs’ın eski ortaklarından ortaklarından olan, milyarder yatırımcı Michael Novogratz’ın kurduğu dijital varlık şirketi Galaxy Digital, CME Group Inc.’deki Bitcoin’in nakit ödemeli ürünleri için likidite sağlayacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Goldman Sachs, müşterilerinden gelen talep üzerine Bitcoin’e bağlı olarak işlem gören hedge fonları gibi alanlar için kripto para trading masasını tekrardan başlatma kararı aldı. Ayrıca Goldman Sachs, bu haftanın başlarında yaptığı açıklamasında, Bitcoin (BTC)’nin ardından dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan Ethereum ile ilgili de müşterilerine opsiyonlar ve vadeli işlemler sunmayı planladığını duyurmuştu.

Galaxy Digital yöneticilerinden Jason Urban kendisiyle yapılan bir röportajda şöyle dedi: “Bu, Goldman Sachs’ın kripto para alanında gösterdiği büyüme ve bizim daha geleneksel alanlara doğru gerçekleştirdiğimiz genişleme maceramızda birlikte attığımız ilk adım.”

Urban ayrıca Galaxy Digital’in diğer birçok geleneksel bankayla daha iletişim halinde olduğunu söyledi: “Bu çok büyük bir iş alanı haline gelebilir. Kripto para ile işlem yapmak isteyen kurumların sayısı arttıkça Galaxy Digital de bu firmalara likidite sağlayıcılığı yapacaktır.

“BTC Fiyatlarının Kan Kaybetmesine Rağmen Kurumsal Müşterilerden Gelen Talep Azalmadı”

Piyasalarda son zamanlarda yaşanan hareketliliğe rağmen Bitcoin fiyatları, Nisan ayında kırdığı kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorundan halen %40 daha düşük bir değerden işlem görüyor. Urban ise Bitcoin fiyatlarındaki bu performans kaybına rağmen, müşterilerden gelen taleplerin azalmadığını belirtti.

Kripto para yatırımcılarının yüksek volaliteli piyasaya verdiği tepkiden sonra altcoin hacimleri yükselmişti. Altcoin piyasası Nisan ayında tüm kripto para piyasasının %50.2’sini oluştururken Mayıs ayında bu oran %53.3’e yükselmişti.

Urban bu durumu şöyle değerlendirdi: “Kripto para piyasalarının aşırı miktarlarda volatil bir varlık olduğunu biliyoruz. Aynı şekilde petrol de aşırı volatil bir varlık. İnsanlar da petrolün bu denli volatil olmasına rağmen uzun vadede doğru varlık olduğunu biliyorlar.”

Galaxy Digital hisseleri şu anda yalnızca Kanada’da listeleniyor ancak şirketin planlarına göre ABD borsalarında da bu yıl listelenme adımları atılacak.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar