8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Bitcoin ve Kripto Piyasasındaki Düşüş Galaxy Digital’e 300 Milyon Dolara Mal Oldu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 3 ay önce

Binance indirim kodu

Galaxy Digital, kripto piyasasındaki belirsizlik nedeniyle bu çeyrekteki gelirlerinde 300 milyon dolarlık bir kayıp bekliyor.

Binance indirim kodu

Kendisini kripto ile kurumsal dünyayı birleştiren bir köprü olarak konumlayan şirket, kurumlara ve doğrudan müşterilere kripto ekosistemini kapsayan finansal çözümler paketi sunan, teknoloji odaklı bir finansal hizmet ve yatırım yönetimi firmasıdır.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Şirket, Cuma günü yayınladığı bir ön bilgilendirmede “son piyasa koşulları ışığında” olası bir kapsamlı gelir kaybından söz etti. Kapsamlı geliri net gelir ile karıştırmamak lazım. Kapsamlı gelir (İngilizce comprehensive income olarak da bilinir) tipik olarak hem bir şirketin net gelirini hem de henüz gerçekleşmemiş finansal kazanç veya kayıplarının birleşimidir.

Açıklamaya göre, 300 milyon dolarlık kayıp, “ortakların sermayesini” veya toplam öz sermayeyi 31 Mart 2022’ye kıyasla %12 düşüşle 2.2 milyar dolara düşürecek.

Şirketin gelir kaybı haberi algoritmik stabilcoin TerraUSD ve Luna’nın çöküşünün hemen ardından geldi. TerraUSD’nin dolar ile olan 1:1 bağının kopması, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin satışını hızlandırdı ve yaklaşık kripto para piyasasından yaklaşık 270 milyar doları sildi.

Ancak Galaxy Digital, yaptığı açıklamada hazinesinin “algoritmik stabilcoin kullanmadığını” ve “güçlü bir sermaye ve likidite konumunda” olduğunu da sözlerine ekledi. Şirketin likiditesi, 800 milyon dolar nakit ve 800 milyon doların üzerinde net dijital varlık dahil olmak üzere yaklaşık 1.6 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Bu arada, TerraUSD’yi desteklediği bilinen Galaxy Digital CEO’su Michael Novogratz’ın Kasım başında serveti 8.5 milyar dolar iken, bugün 2.5 milyar dolara düşmüş durumda.

Galaxy Digital, kripto piyasasındaki düşüşten dolayı yılın ilk çeyreğinde de yaklaşık 112 milyon dolarlık net zarar kaydetmişti.

Şirketin hisse fiyatı son 6 ayda %78 düştü.
Şirketin hisse fiyatı son 6 ayda %78 düştü.

Şirketin hisse fiyatı son 6 ayda %78 düşüş yaşadı.

İlgili Haber:  MicroStrategy, Bitcoin Almak İçin 650 Milyon Dolarlık Tahvil Satışı Yaptı

Terra krizi

Piyasada son bir kaç gün içinde oldukça ilginç olaylar yaşandı. Terra ekosisteminin stabil parası UST’nin ABD doları ile olan 1:1 bağı koptu. Bunun neticesinde LUNA’nın fiyatı %99’dan fazla düşüş yaşadı. Bu haberin girildiği sırada UST 0.14 sent, LUNA ise 0.0000908 sentten işlem görüyordu.

Terra’nın çöküşüyle Bitcoin ve Ethereum dahil pek çok kripto para da değer kaybetti.

En büyük Bitcoin yatırımcılarından olan MicroStrategy de büyük bir baskı altında. Firmanın yakın zamanda hazinesindeki Bitcoinleri satıp satmayacağı soru işareti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar