1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

GameStop, Ethereum Tabanlı Yeni Bir NFT Projesi Üzerinde Çalışıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

GameStop, web sitesindeki yakın zamanlı bir paylaşıma göre, Ethereum tabanlı bir NFT projesi üzerinde çalışıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • GameStop web sitesinde yer alan bir paylaşıma göre şirket, Ethereum tabanlı bir NFT projesi üzerinde çalışıyor.
  • Web sitesinde gizemli birkaç bağlantı bulunsa da NFT projesine dair detaylar şimdilik belirsizliğini koruyor.

Paylaşıma göre GameStop, değiştirilemez token (NFT) projesi için yeni çalışanlar işe almak istiyor.

Binance indirim kodu

Akıllı Sözleşme 25 Mayıs’ta Etherscan’a Sunuldu

GameStop web sitesindeki duyuruda, “Olağanüstü mühendisleri, tasarımcıları, oyuncuları, pazarlamacıları ve topluluk liderlerini memnuniyetle karşılıyoruz.” ifadesi yer alıyor. Şirket, geçen ay, kripto para ve NFT deneyimi olan bir güvenlik analisti aradığını duyurmuştu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Pandemi nedeniyle maddi sıkıntılar yaşayan GameStop (GME) hisseleri, Reddit kullanıcılarının koordineli çalışmasıyla 2021’in başında tarihi bir artış yaşadı. WallStreetBets adlı bir Reddit topluluğu tarafından yönetilen süreç sonucunda, bazı Wall Street hedge fonları iflas etti.

Şu anda NFT projesine dair detaylar açıklanmamış olsa da, web sitesindeki paylaşımda bir Ethereum akıllı sözleşmesine bağlantı veriliyor.

Söz konusu sözleşme hem Ethereum’un ERC-20 (normal tokenler) hem de ERC-721 (değiştirilemeyen tokenler) standartlarını destekliyor. Sözleşme, 25 Mayıs’ta doğrulama için Etherscan’a sunuldu.

NFT Projesine Dair Belirsizlikler Devam Ediyor

GameStop’un sözleşmesi şu ana kadar iki adet NFT aldı: Blockchain oyunu Gods Unchained’den bir kart ve aynı adı taşıyan NFT platformundan bir “CryptoKitty”. İşlem geçmişine göre ise sözleşmeye çeşitli adreslerden gelen 40 ETH tespit edildi. Ancak yetersiz gaz nedeniyle tüm bu işlemler başarısız oldu.

Sözleşmede ayrıca 80 Dolar değerinde hoge.finance (HOGE) token bulunuyor.

İlginç bir şekilde, GameStop ana sayfasının sağ üst köşesinde küçük beyaz bir piksel şeklinde gizli bir “Paskalya yumurtası” emojisi yer alıyor. Site ziyaretçileri bu noktayı tıkladığında, muz kostümü ve kırmızı papyon giymiş siyah bir kediyi içeren bir koşu oyunu açılıyor. Burada oyuncuların, daha fazla puan almak için kaya, uydu çanağı tesisleri ve dev uçan denizanaları gibi çeşitli engellerin üzerinden atlamaları gerekiyor.

İlgili Haber:  ABD Hisse Senetleri Reddit'ten Dolayı Ekim Ayından Bu Yana En Kötü Haftayı Yaşadı

Söz konusu oyunun GameStop’un NFT hedefleriyle bir ilgisi olup olmadığı ise henüz belirsiz.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar