GameStop Fiyat Artışının Arkasındaki Reddit Grubu WallStreetBets, Kripto Paraya İlgi Gösteriyor

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Reddit’teki perakende yatırımcılar, odak noktalarını hisse senetlerinden kripto paraya çeviriyor.

blank

Haberin Özeti

  • Reddit’teki WallStreetBets grubu, kripto para ile yakından ilgileniyor.
  • Araştırmalara göre, tüccarlar sadece hızlı kâr peşinde koşmakla kalmıyor; aynı zamanda biraz eğlenmek ve farklı hikayelere yatırım yapmak için de kripto parayı tercih ediyor.

Yılın ilk günlerinde yaşanan GameStop fiyat artışının arkasındaki grup olarak Reddit’teki WallStreetBets (WSB) topluluğu, özellikle son üç haftadır kripto paraya yakından ilgi gösteriyor.

blank

WallStreetBets Nedir?

Öte yandan Reddit’teki popüler r / Cryptocurrency başlığı altında 1 Mayıs – 21 Mayıs tarihleri arasındaki paylaşım ve yorum hacminin %82 oranında yükseldiği belirtiliyor. Bu da kripto paraya karşı genel bir ilgi artışı olduğunun kanıtı olarak değerlendiriliyor.

Söz konusu veriyi ortaya koyan araştırma şirketi Quiver Quantitative’in kurucusu James Kardatzke, r / Cryptocurrency başlığındaki tartışmaların “sürekli olarak arttığını” söylüyor.

WSB, ilk olarak, bir grup tüccarın GameStop hisse fiyatını sadece iki hafta içinde %1.000’in üzerine artırması ile Ocak 2021’de manşetlere çıktı. Bu fiyat artışı, bazı hedge fonlarını iflas ettirdi ve hatta popüler çevrimiçi ticaret uygulaması Robinhood’un çökmesine neden oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Öte yandan WSB, uzun süre boyunca, “dolandırıcılık faaliyetlerine açık olduğu” gerekçesi ile kendi topluluğu içindeki kripto para tartışmalarını engelledi. Nisan ayı sonunda ise topluluk, kripto konusundaki duruşunu değiştirerek Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin hakkındaki tartışmalara izin vermeye başladı.

Bir Hikayeye Yatırım Yapmak

Yüksek dalgalanma kripto para piyasalarını vururken, tüccarlar yatırım fikirlerini ifade etmek için yeni topluluklar da arıyor. Kardatzke konu ile ilgili, “Birçok aktif perakende yatırımcısı, sadece Robinhood hesaplarındaki rakamların arttığını görmek istemiyor. Kullanıcılar, aynı zamanda, eğlenceli bir hikayeye de yatırım yapmak istiyor. Kripto da bu alanda çok fazla eğlenceye ve ilginç hikayelere sahip.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin fiyatı, geçen hafta yaşanan düşüşten bir şekilde toparlansa da, piyasalarda hâlâ çok fazla belirsizlik var ve önümüzdeki haftalarda bu yüksek volatilitenin devam etmesi muhtemel.

Bu durum da kripto tüccarları için daha fazla tartışma noktası olacağı anlamına geliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend