1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

GameStop Fiyat Artışının Arkasındaki Reddit Grubu WallStreetBets, Kripto Paraya İlgi Gösteriyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Reddit’teki perakende yatırımcılar, odak noktalarını hisse senetlerinden kripto paraya çeviriyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Reddit’teki WallStreetBets grubu, kripto para ile yakından ilgileniyor.
  • Araştırmalara göre, tüccarlar sadece hızlı kâr peşinde koşmakla kalmıyor; aynı zamanda biraz eğlenmek ve farklı hikayelere yatırım yapmak için de kripto parayı tercih ediyor.

Yılın ilk günlerinde yaşanan GameStop fiyat artışının arkasındaki grup olarak Reddit’teki WallStreetBets (WSB) topluluğu, özellikle son üç haftadır kripto paraya yakından ilgi gösteriyor.

Binance indirim kodu

WallStreetBets Nedir?

Öte yandan Reddit’teki popüler r / Cryptocurrency başlığı altında 1 Mayıs – 21 Mayıs tarihleri arasındaki paylaşım ve yorum hacminin %82 oranında yükseldiği belirtiliyor. Bu da kripto paraya karşı genel bir ilgi artışı olduğunun kanıtı olarak değerlendiriliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Söz konusu veriyi ortaya koyan araştırma şirketi Quiver Quantitative’in kurucusu James Kardatzke, r / Cryptocurrency başlığındaki tartışmaların “sürekli olarak arttığını” söylüyor.

WSB, ilk olarak, bir grup tüccarın GameStop hisse fiyatını sadece iki hafta içinde %1.000’in üzerine artırması ile Ocak 2021’de manşetlere çıktı. Bu fiyat artışı, bazı hedge fonlarını iflas ettirdi ve hatta popüler çevrimiçi ticaret uygulaması Robinhood’un çökmesine neden oldu.

Öte yandan WSB, uzun süre boyunca, “dolandırıcılık faaliyetlerine açık olduğu” gerekçesi ile kendi topluluğu içindeki kripto para tartışmalarını engelledi. Nisan ayı sonunda ise topluluk, kripto konusundaki duruşunu değiştirerek Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin hakkındaki tartışmalara izin vermeye başladı.

Bir Hikayeye Yatırım Yapmak

Yüksek dalgalanma kripto para piyasalarını vururken, tüccarlar yatırım fikirlerini ifade etmek için yeni topluluklar da arıyor. Kardatzke konu ile ilgili, “Birçok aktif perakende yatırımcısı, sadece Robinhood hesaplarındaki rakamların arttığını görmek istemiyor. Kullanıcılar, aynı zamanda, eğlenceli bir hikayeye de yatırım yapmak istiyor. Kripto da bu alanda çok fazla eğlenceye ve ilginç hikayelere sahip.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  Milyonerlerin %73'ü Kriptoya Sahip ya da Kriptoya Yatırım Yapmak İstiyor

Bitcoin fiyatı, geçen hafta yaşanan düşüşten bir şekilde toparlansa da, piyasalarda hâlâ çok fazla belirsizlik var ve önümüzdeki haftalarda bu yüksek volatilitenin devam etmesi muhtemel.

Bu durum da kripto tüccarları için daha fazla tartışma noktası olacağı anlamına geliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar