7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

GameStop’u İki Hafta İçinde %1600 Yükselten Reddit’in Yeni Hedefi Dogecoin

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Dogecoin (DOGE) bir günde %80 artış kaydetti ve altcoin, tanıdık bir kaynaktan tanıtım artışı görmeye devam ederek ticaret hacmini %800’den fazla arttırmayı başardı.

Binance indirim kodu

DOGE 1 dolara doğru mu gidiyor?

Cointelegraph Markets, CoinMarketCap ve Tradingview verileri, DOGE ekosisteminde dün itibariyle bir gecede DOGE/USD’nin 0.0138 dolar seviyesine ulaşan bir dönüşüm gerçekleştiğini ortaya koydu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Dün birkaç saat içinde parite, düzeltme yapmadan önce spot fiyatına %80’in üzerinde artış kattı ve bugün itibariyle 1 cent desteğini korumaya devam etti.

Kazançlar, sosyal medyaya olan ilgide de benzer bir artışa eşlik etti ve Twitter etkinliği %300’den fazla arttı. Görünüşe göre kaynak, ABD tüketici elektroniği firması GameStop’un hisse senedi fiyatında dramatik ama oldukça tartışmalı bir boğa koşusunu tetikleyen aynı Reddit grubu oldu.

Reddit Wallstreetbets için moderatör olarak poz veren parodi bir Twitter hesabı, Dogecoin’in 1 dolara giden yolculuğunu sorgulayarak dikkat çekti.

Daha sonrasında ise #dogecoin ve #dogecoininto1dollar hashtagleri, altcoin yatırımcıları arasında uzun süredir devam eden bir rüyayı referans alarak Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanıcılar arasında trend olmaya başladı.

Dogecoin fiyatı GameStop’un izinden gitmeye çalışıyor gibi görünüyor

Dogecoin, geçtiğimiz haftalarda hem Tesla CEO’su hem de dünyanın en zengin adamı olan Elon Musk’tan gelen tanıtım tweetleriyle dikkat çeken GME ile halihazırda ortak bir noktaya sahip olduğunu kanıtlamış oldu. Musk’ın DOGE’yi onaylaması, ciddi fiyat hareketleri başlatmak için yeterliydi.

Wallstreetbets moderatörleri tarafından özel gönderiler kaldırılsa da Reddit’in kendisinde kullanıcılar, internet fenomeni tabanlı altcoin’e yatırım yapmak için ipuçları eklemeye çalıştı.

Geri tepme korkusu GameStop’un performansına tırmanırken öte yandan kripto para savunucuları, hazırlıksız kurumları geride bırakmak için güçlerini birleştiren Reddit kullanıcılarının kapitalizmin kurallarına göre oynadıklarını iddia etti.

İlgili Haber:  Kripto İçin Bir İlk: Reel Sanat Müzayedesinde Bitcoin ve Ethereum Kullanılacak

Sure Sure müzik grubunun bir üyesi olan Kevin Farzad, bu GameStop olayının komik olduğunu bildiğini ancak bunun bu uğurda birden fazla girişimi olan gerçek insanları incittiğini unutmamak gerektiğini söyledi.

GME çarşamba günü %200 değer kazandı ve saatlerce işlem gördükten sonra tepeden %15 civarında bir geri dönüş gördü. Genel olarak hisse senedi 12 Ocak’tan bu yana %1600 arttı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar