11 Ağustos 2022, Perşembe
21.9 C
İstanbul

Gary Vaynerchuk, Bir CryptoPunk NFT’ye 3.7 Milyon Dolar Ödedi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bu, bir CryptoPunk NFT’si için şimdiye kadar ödenen dördüncü en yüksek fiyat.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto meraklısı bir girişimci olan Gary Vaynerchuk, bir CryptoPunk NFT’si için 3.7 milyon Dolarlık ödeme yaptı.
  • CryptoPunks, en nadir ve en değerli NFT’lerdendir.
  • Vaynerchuk, “Bu varlığa inanılmaz bir güvenim var.” dedi.

Bir şarap blogcusu, medya patronu ve tam anlamıyla bir kripto destekçisi olan Gary Vaynerchuk, bir CryptoPunk NFT’si için 1.600 ETH ödeme yaptı. Bu, yaklaşık 3.7 milyon Dolar değerine denk geliyor.

Binance indirim kodu

CryptoPunks NFT’leri Nedir?

CryptoPunks, en eski ve en değerli NFT’ler arasındadır. NFT’ler ise, kısaca, internetteki dosyalar için mülkiyet kanıtı olarak alınıp satılabilen blok zinciri tabanlı koleksiyonlardır. CryptoPunks görüntüler, sosyal medya platformlarında avatar olarak kullanılması amaçlanan küçük ve pikselli resimlerdir. Toplamda 10.000 adet CryptoPunks vardır ve özellikleri ışığında bazıları diğerlerinden daha nadir ve daha değerlidir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

3.7 milyon Dolarlık CryptoPunks NFT’si satın alan Vaynerchuk, kripto para endüstrisinin uzun zamandır bir hayranı olarak biliniyor. Vaynerchuk, ayrıca yakın zaman önce kendi NFT serisini de başlattı: VeeFriends.

Vaynerchuk’un Satın Alımı, Şimdiye Kadar Bir CryptoPunk İçin Ödenen Dördüncü En Yüksek Fiyat

Vaynerchuk’un 1600 ETH’lik satın alımı, şimdiye kadar bir CryptoPunk için ödenen dördüncü en yüksek fiyat olarak kaydedildi.

Kripto destekçisi, NFT için “gereğinden fazla ödeme yaptığını” iddia edenlere karşı ise, “İnsanların merakına, sinizmine veya tartışmasına karşı saygım var; ancak bu varlığa da inanılmaz bir güvenim var. Ve eminim ki insanlar geçmişte bir Jackson Pollock tablosu için de aynı şeyi söylediler…” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar