11 Ağustos 2022, Perşembe
21.9 C
İstanbul

GDA Lending ile Bitcoin Yatırımcılarına Teminatlı Borç Dönemi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kurumsal yatırımcılara sermaye danışmanlığı ve alım satım hizmetleri konusunda uzmanlaşmış Kuzey Amerikalı dijital varlıklar firması olan Toronto merkezli GDA Group, GDA Lending lansmanını duyurdu. Yeni hizmet, yatırımcılara %65’e varan kredi-değer oranında USD, BTC, ETH, EOS ve XRP için geri dönüşsüz kredilere erişim sağlayacak.

Binance indirim kodu

GDA Lending, müşterilerine teminatlı kredi sunan BlockFi, Nexo ve DrawBridge Lending (yakın zamanda Galaxy tarafından satın alındı) gibi diğer kripto kredi kurumlarının saflarına katılıyor.

Binance indirim kodu

GDA Group Danışmanı James Godfrey, “Kurumsal yatırımcılar, dijital varlıklar ve modern bir portföye ekledikleri benzersiz yatırım mülkleri hakkında giderek daha fazla bilgi sahibi oluyor. GDA Group’un mevcut finansal ürün portföyüne GDA Lending’i eklemeyi dört gözle bekliyoruz.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin yatırımcıları dijital varlığın fiyatında artış eğilimi gördüklerinden ve yatırımlarını eskisinden daha uzun süre tuttuklarından, 2020’de kripto kredi hizmetleri hızla yükseliyor. Aslında, Bitcoin’in %60’ı 12 aydan uzun süredir cüzdanları terk etmedi. Aynı yatırımcılar portföylerinden likidite arıyorlar ve birçoğu çözüm olarak teminatlı kredileri seçiyor. Borç verme hizmetleri, artan ekipman maliyetleri için ek likiditeye ihtiyaç duyan kripto madencilik firmaları için de özellikle ilgi çekicidir.

Bununla birlikte, dijital varlık alanındaki borç verme hizmetleri, zorlukların payını gördü. Daha geçen ay, kripto borç veren Cred iflas başvurusunda bulundu. Firmaya yakın kaynaklar, sorunların çoğunun borç verme operasyonundaki teminat eksikliğinden kaynaklandığını söylüyor. Cred gibi uyarıcı hikayeler, tüm borç verme ve borç alma işlerinde güçlü karşı taraflara ve teminat uygulamalarına olan ihtiyacı vurgulamaktadır.

GDA Lending kredilendirme hizmetlerini değiştirmeye geliyor

Tier-1 Security Lending tarafından desteklenen GDA Lending, kripto kredilendirme hizmetleri için daha kurumsal düzeyde bir yol açmayı amaçlamaktadır. Firma, 100.000.000$’a kadar borçlanma teklif ediyor. USD, EURO veya CAD cinsinden faiz ödüyor.

İlgili Haber:  %51 Saldırısı Nedir?

GDA, dijital varlık teklifleri, risk sermayesi ve ticaret hizmetlerinde deneyim ile dijital varlık alanına yabancı değil.

“GDA Group, yapılandırılmış dijital varlık ürünlerinin dikey olarak entegre portföylerinden birini oluşturmak için çalışıyor. Bu haftaki Global Fon Yönetimi bölümünün duyurusunun ardından, firmamız dijital varlık sektörünün tüm önemli yönlerini 360 derece kapsıyor, ”dedi GDA Group Baş Operasyon Sorumlusu Zach Friedman.

2022 yılına kadar dijital varlık kredilendirme alanına girecek olan 73+ Milyar $ ‘lık yeni kredi üretimiyle, GDA Lending gibi firmalar, borçlanma, borç verme ve stake hizmetleri dahil stratejik ürünlere odaklanacak bir sonraki kurumsal benimseme dalgası için kendilerini hazırlamaya devam ediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Harun Karagülle
Harun Karagülle
İstanbul'da yaşıyor, işletme bölümü son sınıf öğrencisi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar