GDA Lending ile Bitcoin Yatırımcılarına Teminatlı Borç Dönemi

GDA Group şirketi olan GDA Lending, bitcoin yatırımcılarına teminatlı borç verirken, USD, Euro ve CAD cinsinden faiz ödeyecek.

Kurumsal yatırımcılara sermaye danışmanlığı ve alım satım hizmetleri konusunda uzmanlaşmış Kuzey Amerikalı dijital varlıklar firması olan Toronto merkezli GDA Group, GDA Lending lansmanını duyurdu. Yeni hizmet, yatırımcılara %65’e varan kredi-değer oranında USD, BTC, ETH, EOS ve XRP için geri dönüşsüz kredilere erişim sağlayacak.

GDA Lending, müşterilerine teminatlı kredi sunan BlockFi, Nexo ve DrawBridge Lending (yakın zamanda Galaxy tarafından satın alındı) gibi diğer kripto kredi kurumlarının saflarına katılıyor.

GDA Group Danışmanı James Godfrey, “Kurumsal yatırımcılar, dijital varlıklar ve modern bir portföye ekledikleri benzersiz yatırım mülkleri hakkında giderek daha fazla bilgi sahibi oluyor. GDA Group’un mevcut finansal ürün portföyüne GDA Lending’i eklemeyi dört gözle bekliyoruz.”

Bitcoin yatırımcıları dijital varlığın fiyatında artış eğilimi gördüklerinden ve yatırımlarını eskisinden daha uzun süre tuttuklarından, 2020’de kripto kredi hizmetleri hızla yükseliyor. Aslında, Bitcoin’in %60’ı 12 aydan uzun süredir cüzdanları terk etmedi. Aynı yatırımcılar portföylerinden likidite arıyorlar ve birçoğu çözüm olarak teminatlı kredileri seçiyor. Borç verme hizmetleri, artan ekipman maliyetleri için ek likiditeye ihtiyaç duyan kripto madencilik firmaları için de özellikle ilgi çekicidir.

Bununla birlikte, dijital varlık alanındaki borç verme hizmetleri, zorlukların payını gördü. Daha geçen ay, kripto borç veren Cred iflas başvurusunda bulundu. Firmaya yakın kaynaklar, sorunların çoğunun borç verme operasyonundaki teminat eksikliğinden kaynaklandığını söylüyor. Cred gibi uyarıcı hikayeler, tüm borç verme ve borç alma işlerinde güçlü karşı taraflara ve teminat uygulamalarına olan ihtiyacı vurgulamaktadır.

GDA Lending kredilendirme hizmetlerini değiştirmeye geliyor

Tier-1 Security Lending tarafından desteklenen GDA Lending, kripto kredilendirme hizmetleri için daha kurumsal düzeyde bir yol açmayı amaçlamaktadır. Firma, 100.000.000$’a kadar borçlanma teklif ediyor. USD, EURO veya CAD cinsinden faiz ödüyor.

GDA, dijital varlık teklifleri, risk sermayesi ve ticaret hizmetlerinde deneyim ile dijital varlık alanına yabancı değil.

“GDA Group, yapılandırılmış dijital varlık ürünlerinin dikey olarak entegre portföylerinden birini oluşturmak için çalışıyor. Bu haftaki Global Fon Yönetimi bölümünün duyurusunun ardından, firmamız dijital varlık sektörünün tüm önemli yönlerini 360 derece kapsıyor, ”dedi GDA Group Baş Operasyon Sorumlusu Zach Friedman.

2022 yılına kadar dijital varlık kredilendirme alanına girecek olan 73+ Milyar $ ‘lık yeni kredi üretimiyle, GDA Lending gibi firmalar, borçlanma, borç verme ve stake hizmetleri dahil stratejik ürünlere odaklanacak bir sonraki kurumsal benimseme dalgası için kendilerini hazırlamaya devam ediyor.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın