29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Geçen Haftanın Kurumsal Kripto Girişlerinin %80’ini ETH Temsil Etti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto varlık yöneticisi CoinShares, geçen hafta kurumsal kripto para fonlarına yatırım girişlerinin arttığını ve bu girişlerin büyük çoğunluğunun Ethereum olduğunu bildirdi.

Binance indirim kodu

Rapor, geçen hafta gerçekleşen 245 milyon dolarlık kripto girişinin %80’inin veya başka bir ifadeyle 195 milyon doların, 8 Şubat’ta Chicago Mercantile Borsası Ethereum vadeli işlem sözleşmelerinin lansmanından önce Ether ürünlerine yatırıldığını belirtti.

Binance indirim kodu

Karşılaştırmalı olarak Bitcoin, bugüne kadarki toplam 2.02 milyar dolar ile haftalık akışların 41.9 milyon dolarına sahipti. Rapor, yatırımcı çeşitlendirmesinin ortaya çıkmaya başladığını öne sürerek satın almayı ve elde tutmayı tercih eden yatırımcıların kâr elde ettiğine dair çok az kanıt olduğunu açıkladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Yatırımcıların çeşitlilik aradığı ve Ethereum temelleri konusunda giderek daha rahat hale geldiği belirtilen raporda Bitcoin’in, 8 Ocak 2021 tarihinde sona eren haftada tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığından beri en düşük girişi olan 42 milyon ABD dolarını elde ettiğini açıkladı.

2021 için dijital varlık yatırım ürünlerine şimdiye kadar toplam giriş, 2.6 milyar dolara denk gelirken bu miktar, 2020 yılında sadece altı hafta içinde kripto fonlarına yatırılan 6.7 milyar dolarlık kurumsal sermayenin %39’una denk geliyordu.

Rapor, yatırım ürünü alım satım hacimlerinin yüksek kaldığını, geçen hafta günde ortalama 670 milyon dolarlık hacmin bulunduğunu ve bu miktarın, toplam Bitcoin ticaret hacminin %5.4’ünü temsil ettiğini belirtti.

Ethereum pek çok uzmanın öne sürdüğünün aksine sözleşmelerin ardından yükselmeye başladı

Grayscale, 8 Şubat itibariyle yönetilen varlıklarda 33.4 milyar dolarlık bir rekorla en büyük kurumsal kripto varlık fonu olmaya devam ediyor.

Grayscale’in Ethereum Trust, yönetim altındaki varlıklarının toplam payı açısından büyüyor ve şu anda %15’in üzerine denk gelen 5 milyar doların üzerine çıkmış bulunuyor. Bitcoin Trust ise toplamın %82’sine denk gelerek tüm yatırımların aslan payını içeriyor.

İlgili Haber:  Tesla Bitcoin Satın Aldı, Şimdi Sırada Apple mı Var?

CoinShares, 21Shares’in yaklaşık 21 milyon dolarla haftalık girişlerde en büyük ikinci kurumsal fon olduğunu ve onu, 11.5 milyon dolar ile WisdomTree’nin izlediğini bildirdi.

Pek çok uzman, CME’nin Ether vadeli işlemlerinin piyasaya sürülmesinin ardından Aralık 2017’de Bitcoin vadeli işlemlerinin başlatılmasıyla birlikte fiyatlardaki düşüşü, tekrarlanacak keskin bir çöküşün izlemesini bekliyordu.

Ancak Ethereum, sözleşmelerin başlamasından sonra yükseldi ve 9 Şubat’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.780 dolara ulaştı. ETH bugün itibariyle 1.750 dolardan işlem görmeye başladı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar