26 Mayıs 2022, Perşembe
24.3 C
İstanbul

Geçtiğimiz Aylarda Bitcoinlerini Satan İki Büyük Yatırımcı, %40 Daha Fazla Kâr Etme Fırsatını Kaçırdı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Geçtiğimiz aylarda, iki büyük Bitcoin satışı oldu. Her iki yatırımcı da bu yanlış kararı vermese daha fazla kâr elde edecekti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Dave Portnoy ve Keith McCullough tüm Bitcoin’lerini 11.000 – 12.000 Dolar düzeyinden sattı.
  • O zamandan bu yana BTC’nin fiyatı en az %40 oranında arttı.
  • Bu, iki yatırımcının da bugün çok daha fazla kâr sağlayabileceği anlamına geliyor.

Geçtiğimiz birkaç ay içinde, Barstool Sports’un başkanı Dave Portnoy ve Hedgeye Risk Yönetimi CEO’su Keith McCullough, tüm Bitcoin (BTC) varlıklarını sattıklarını kamuoyuna açıkladı. Ancak bu yanlış kararı vermeselerdi her ikisi de %40 veya daha fazla kar elde edecekti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Portnoy’un kripto alanına girişi kısa süreli ama çalkantılıydı. Ağustos ortasında en az 200.000 Dolar değerinde Bitcoin satın aldığını ve Winklevoss ikizleriyle evinde oturduğunu iddia ettikten sonra, hepsini bir hafta içinde BTC 12.000 Dolar’ın altındayken sattığını duyurdu.

Portnoy, “Bitcoin Mezarda Dank Etmek” Demişti

Ekim ayının sonlarında, Bitcoin fiyatı 13.000 Dolar’a ulaştığında bir video paylaşan Portnoy, “Bitcoin sahibi insanlar mezarda dans ediyor.” diyerek hala daha Bitcoin’e yatırım yapılmaması gerektiğini savunmuştu.

Bugün Bitcoin 16.000 Dolar’ın üzerinde ve Portnoy’un ilk Bitcoin satın aldığı zamana kıyasla %40’ın üzerinde bir artış olarak göze çarpıyor. Bu onun 200.000 Dolar’ını rahatlıkla 290.000 Dolar’a çevirebilirdi.

Benzer şekilde, Hedgeye Risk Management CEO’su Keith McCullough, “Bitcoin uzun süreli bir yatırım gibi görünüyor.” dedikten sadece iki hafta sonra tüm Bitcoin’ini sattı. Ne kadar parası olduğunu bilmiyoruz ama o zamanlar BTC’nin fiyatı 11.000 Doların biraz altındaydı.

Bugün Bitcoin, McCullough’un varlıklarını sattığı zamana kıyasla yaklaşık %54 arttı. Belki de kimseye haber vermeden geri almıştır.

İlgili Haber:  Bitcoin'in Sadece Bir Saat İçinde %2 Düşmesinin 3 Nedeni

57 Yaşında Bir Yatırımcıya mı 18 Yaşında Bir Öğrenciye mi Güvenirsiniz?

Euro Pacific Capital CEO’su ve tanınmış bir Bitcoin eleştirmeni olan Peter Schiff, herhangi bir BTC satışı yapmadı çünkü çoktan parasını kaybetmişti. Halbuki babası bunu tavsiye ederken oğlu ise elinde Bitcoin tutmasını önermişti.

Schiff sonrasında attığı bir tweette şöyle yazdı: “Kimin tavsiyesine uymak istiyorsunuz? 30 yıldan uzun süredir yatırım uzmanı olan 57 yaşındaki deneyimli bir işletme sahibine mi yoksa hiç işi olmayan 18 yaşında bir üniversite birinci sınıf öğrencisine mi?”

Altın %3 düşerken, Peter Schiff bu tweet’i yayınladığından beri Bitcoin %60’ın üzerinde yükseldi. Üniversite birinci sınıf öğrencisi için hiç de fena değil.

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar