10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.6 C
İstanbul

Geçtiğimiz Yıl Bitcoin’i “Çöp” Olarak Niteleyen Ünlü Yatırımcı Kevin O’Leary Bilançosuna Bitcoin Ekledi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Ünlü yatırımcı Kevin O’Leary, bilançosunun %3’ünün artık Bitcoin’den oluştuğunu ve Bitcoin madenciliği için sürdürülebilir alternatifler yaratmayı planladığını söyledi.

Binance indirim kodu

Çarşamba günü yayınlanan röportajında O’Leary, kendisinin de vatandaşı olduğu Kanada’nın ve daha birçok ülkenin, kurumsal firmaların Bitcoin satın almasının önündeki engelleri birer birer kaldırdığını syöledi. Ayrıca Kanadalı yetkililer bu yıl şu ana kadar dört adet kripto para ETF’sini de onayladılar.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

O’Leary Bitcoin’i 2019 Yılında “Çöp” Olarak Nitelemişti

O’Shares ETFs’in başkanlığını yapan O’Leary, 2019 yılının Mayıs ayında CNBC’ye verdiği röportajda Bitcoin’i “çöp” olarak nitelemişti. Şimdi ise portföyünün bir kısmını, enflasyondan korunabilmek için Bitcoin’den oluşturmayı tercih ettiğini söyledi. O’Leary ayrıca bu kararını duyurduktan sonra birçok kurumsal yatırımcıdan, coinlerin nereden geldiğini bilip bilmediğine dair çok sayıda soru aldığını açıkladı. O’Leary bu yüzden, kripto para dünyasındaki coinlerin hangi bölgede yapılan madencilik işlemi sonrasında piyasaya sürüldüğünün de yatırımcılar açısından büyük önem taşıdığını düşünüyor.

O’Leary bu yüzden elindeki her coinin standartlara uygun olmasına çaba gösterdiğini söyledi: “Elimdeki coinlerin hepsinin nereden çıkarıldığını biliyorum. Ancak bunun için Bitcoin madenciliği şirketlerinden hisse senedi almak zorunda kaldım. Bu şirketlere yatırım yaparken de şart olarak temiz Bitcoin’ler olarak ödeme yapılmasını şart koştum.

Ayrıca O’Leary, temiz Bitcoin üretimi yapan şirketler ve ülkelerin katılabileceği bir “sürdürelebilirlik konseyini” organize etmek için çalıştığını da belirtti.

Bitcoin Yüksek Enerji Tüketimi Nedeniyle Eleştiri Alıyor

Bitcoin, madenciliği sırasında kullanılması gereken yüksek miktarlardaki enerji nedeniyle her daim eleştirilerin odağı olmayı sürdürüyor. Cambridge Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen araştırmalarda Bitcoin’in her yıl, İsveç ve Arjantin’in toplam harcadığı enerji miktarından daha fazla enerji harcadığı ortaya konmuştu.

İlgili Haber:  Avrupalı ​​Kurumsal Yatırımcılar, Ethereum ve DeFi Alanına Büyük İlgi Gösteriyor

Kripto paralar konusunda fikrini değiştiren bir diğer isim de en son olarak Mike Novogratz olmuştu. Novogratz uzun bir süredir Dogecoin karşıtı söylemleriyle tanınıyordu. Dogecoin’in kısa bir süre önce gerçekleşen rallisiyle 0.70’a dolara dayanması Mike Novogratz’ın da görüşlerinde değişiklikler yaşanmasına neden oldu. Novogratz Twitter’dan yaptığı açıklamada Dogecoin hakkında çok fazla negatif düşündüğünü kabul etmişti. Ayrıca Novogratz’ın şirketi Galaxy Digital, Dogecoin hakkında bir rapor yayınlamış ve raporda Dogecoin’in sanılandan daha sağlam bir temele sahip olabileceği iddia edilmişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar