27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Geçtiğimiz Yıl Bu Altcoine 3.000 Dolar Yatıranlar Şu Anda Milyoner Oldu!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

2020 yılının sonunda Axie Infinity, ICO yöntemiyle piyasaya sunulmuştu. O zaman bu altcoine yatırım yapanlar ise büyük getiriler sağladı.

Binance indirim kodu

Axie Infinity (AXS)

Bilindiği üzere kripto para piyasası, gelmiş geçmiş en volatil yatırım sınıflarından birini oluşturuyor. Ancak bu volatil özelliği ayrıca bu piyasanın fazla kar getirebilmesine de olanak sağlıyor. Şansı yaver giden bazı yatırımcılar, coinleri sayesinde güzel getiriler elde edebiliyor. Ancak tabii ki bu, kripto para piyasasının son derece riskli bir yatırım olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kripto para piyasasından büyük getiri sağlayanlardan biri de 2020 yılının sonunda ICO yöntemiyle piyasaya çıkan Axie Infinity tokeninden satın alanlar oldu. Bu tarihlerde coin başına 0.12 dolardan Axie Infinity’e yatırım yaparak 25.000 adet AXS satın alan kişilerin şu anda tam olarak 1.088.750 doları bulunuyor. Bu, %33.000 gibi etkileyici bir fiyat artışına tekabül ediyor.

Bir Dijital Canavar İçin 800.000 Dolar!

Peki bu projenin arkasında ne var? Axie Infinity (AXS) aslına bakılırsa Ethereum Blockchain’i üzerinde yer alan bir bilgisayar oyununun adı. Aynı Pokemon Go’da olduğu gibi Axie Infinity’de de bazı canavarlar toplanıyor. Bu canavarlar da Pokemon yerine Axie olarak adlandırılıyor. Blockchain teknolojisi sayesinde her bir canavar eşsiz olma özelliği taşıyor ve kesinlikle kopyalanamıyor. Bu canavarlardan yaklaşık olarak 3.4 milyon adet bulunuyor. Bununla birlikte bu yazının yazıldığı anlarda bu canavarlardan 120.000 tanesi satışa sunulmuş bir şekilde alıcısını bekliyor.

2020 yılının Kasım ayında çok nadir bir Axie 300 ETH (yaklaşık olarak 800.000 dolar) karşılığında alıcı bulmuştu. Bu Axie’ye denk gelen kişi şans eseri milyoner olma hayalini gerçekleştirmişti. Axie Infinity üzerinde canavarların yanı sıra bitkiler, lambalar hatta arsalar bile alınıp satılabiliyor. Bu yazının yazıldığı anlarda oyun üzerindeki en ucuz arsanın fiyatı 12.224 dolar (4.4 ETH) bandında seyrediyor. Bu fiyat, şimdiye kadar gerçekleşmiş olan en yüksek arsa satışının fiyatı karşısında oldukça ucuz kalıyor: 1.5 milyon dolar!

İlgili Haber:  Ethereum 3.000 Dolar Sınırına Dayansa da Dogecoin Hala Fiyat Artışlarında Piyasa Lideri

Ancak Axir Infinity’nin başarısının o zamanlar kesin olmadığını da belirtmek gerekiyor. Bu yüzden bir Blockchain canavarına yatırım yapmadığınız için üzülmenize gerek yok. Oyun ICO ile halka açıldığı zamanlarda bu projeye yatırım yapabilmek gerçekten de büyük bir riskti. Tokenin bugünkü fiyatı o zamanlar hayalden de öteydi. AXS fiyatı sadece geçtiğimiz ay %296.31 oranında yükseldi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar