1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

Gemini Borsası 7 Kripto Parayı Listeledi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

New York merkezli Gemini kripto para borsası, platformuna 7 yeni token ekledi. DeFi ve NFT alanlarına net bir odaklanma var.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Gemini, kripto para borsasında işlem yapmak için 7 yeni token ekledi.
  • Enjin Coin ve The Sandbox’un SAND tokeni de mevcut yeni oyun odaklı tokenler arasında yer alıyor.

Kripto para borsası Gemini, bugün ticaret için desteklenen token listesini genişletti ve merkezi olmayan finans (DeFi), Web3 altyapısı ve NFT dünyalarında kullanım durumlarına sahip olanlar da dahil olmak üzere 7 yeni token ekledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Hangi Kripto Paralar Listelendi?

Bugünün yeni listelemeleri arasında 1inch Exchange (1INCH) ve Bancor (BNT) DeFi ile ilgili tokenler, SKALE (SKALE) blockchain altyapı tokeni, The Graph (GRT), Loopring (LRC) ve oyun merkezli tokenler Enjin Coin (ENJ) ve Sandbox’ın oyun içi SAND tokeni yer alıyor.

Ethereum tabanlı Enjin Coin, tahsil edilebilir NFT’lere olan ilginin artması nedeniyle oyunla ilgili token talebindeki genel yükselişin de bir parçası olarak son haftalarda çarpıcı bir fiyat artışı gördü. DappRadar’a göre, yalnızca Şubat ayında en büyük üç NFT pazarında 342 milyon Dolarlık işlem hacmi görüldü. Bu toplam, oyun içi öğeleri, koleksiyonları ve kripto sanat eserlerini içeriyor. Ayrıca Sorare ve Axie Infinity gibi blockchain tabanlı oyunlarda oyun içi varlık satışlarının arttığı tespit edildi.

Blockchain Tabanlı Oyun Projeleri Büyümeye Devam Ediyor

CoinGecko’ya göre Enjin Coin’in fiyatı son 30 günde %269 artışla 2.26 Dolara yükseldi. Enjin’in oyun platformu, oyun geliştiricilerinin blok zincirlerinin ve NFT’lerin avantajlarını uygulamalarına olanak tanıyor. Geçen ay Enjin, Microsoft ile çok popüler olan bir oyunda, Minecraft, kullanılmak üzere NFT’ler ile ilgili eğitici bir web oyunu başlattı.

Sandbox, 2021’de NFT koleksiyon dalgasını sürdüren başka bir oyun. Animoca Brands’in açık dünya yaratma oyunu, yalnızca Şubat ayında sanal LAND mülklerinde 3 milyon Dolardan fazla satış gördü ve SAND oyun içi tokeni %90 fiyat artışı yaşadı.

1inch Exchange, listelenen DEX’lerden en iyi fiyatları otomatik olarak seçen merkezi olmayan bir borsa toplayıcısıdır. Şirket, Şubat ayında bir pazarlama hamlesi olarak Uniswap kullanıcılarına 84 milyon Dolar değerinde 1INCH token dağıttı. 1INCH tokenin fiyatı, bir ay öncesine göre büyük bir değişim yaşamadı.

Token takası için zincir üzerinde Ethereum tabanlı bir likidite protokolü olan Bancor ise token fiyatının son 30 günde %45 arttığını gördü.

Ethereum merkezi olmayan uygulama (dapp) geliştirme için bir Web3 platformu olan SKALE, Gemini’nin kurucu ortakları Tyler ve Cameron Winklevoss tarafından destekleniyor. Graph de benzer şekilde Ethereum ve IPFS (InterPlanetary Dosya Sistemi) üzerinde dapp geliştirme için kullanılan bir protokol olarak tanımlanıyor. Loopring ise merkezi olmayan borsa yaratmaya odaklanan Ethereum dapp’leri için bir katman-2 ölçeklendirme ve ödeme çözümüdür.

Bugün yapılan eklemeler, Gemini’deki kripto para sayısını toplam 33’e yükseltti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar