8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Gemini Borsası, Bitcoin Geliştiricilerine 200.000 Dolar Bağışta Bulundu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Gemini, Bitcoin Core katılımcılarına hibe ve destek sağlayan kar amacı gütmeyen kuruluş Brink’in birkaç bağışçısı arasında yer alıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto borsası Gemini, bazı Bitcoin geliştiricilerini finanse ediyor.
  • Gemini, kar amacı gütmeyen Bitcoin geliştirme kuruluşu Brink’e 150.000 Dolar bağışta bulundu.
  • Ayrıca borsa tarafından İnsan Hakları Vakfı’na Bitcoin olarak 50.000 Dolar bağış yapıldı.

Cameron ve Tyler Winklevoss tarafından yönetilen kripto para borsası imparatorluğu Gemini, bugün 200.000 dolarlık Bitcoin geliştirme fonu başlattığını duyurdu.

Binance indirim kodu

İkizler Fırsat Fonu olarak adlandırılan destek paketi kapsamında, Bitcoin cinsinden 150.000 Dolarlık para, doğrudan Londra’daki kar amacı gütmeyen Bitcoin geliştiricisi Brink’e gidecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kraken de 150.000 Dolarlık Bağış Yaptı

Geliştiriciler, Brink’in kurucu ortağı ve yöneticisi John Newbery ve bir Bitcoin Core katılımcısı ile birlikte çalışacak. Square, İnsan Hakları Vakfı ve Kraken de diğer bağışçılar arasında yer alıyor. Kraken’in de 150.000 Dolar bağış yaptığı belirtiliyor.

Şimdiye kadar, Berkeley Kaliforniya Üniversitesi’nden yeni bir Bitcoin Core katılımcısı olan Gloria Zhao, blockchain kulübünün başkanlık görevini sürdürdü.

Brink Başkanı Zhao, Tartışmalı Bir Tweet Attı

Zhao, paketler halinde kripto para göndermenize olanak tanıyan “Package Mempool Accept” adlı bir geliştirme üzerinde çalışıyor. Bu hususta ağ, ücretlerdeki miktara göre paketleri kabul edebilir veya reddedebilir. Ağ, şu anda, bireysel işlemlerin ücretlerini kontrol etmekte ve minimum eşiğin altındaki ücretleri bu düzenlemenin dışında tutmaktadır.

Önde gelen kripto para borsalarından Gemini ayrıca İnsan Hakları Vakfı’nın Bitcoin Geliştirme Fonuna da Bitcoin cinsinden 50.000 Dolar değerinde bağışta bulunacak.

İnsan Hakları Vakfı, Salı günü yaptığı açıklamada, Gemini’yi bağışçı olarak göstererek Brink’e 50.000 Dolarlık yardımda bulunduğunu duyurdu. Ancak Gemini’nin parasının gelecek yılın ilk çeyreğindeki bağış toplama turunda Brink’e gideceğin belirtildi.

İlgili Haber:  ARK Invest, Bitcoin Zengini Square’e 54 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

Brink Başkanı Zhao ise konu ile ilgili attığı tartışmalı bir tweette “ebediyen minnettar oldukları” kişiler arasında ne Cameron’un ne de Tyler Winklevoss’un adını geçirdi.

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar